Europoseł: To pokolenie nie musi być stracone

- Politycy w krajach Unii Europejskiej muszą zapobiec najgorszemu scenariuszowi, jakim mogą być bunty społeczne związane z brakiem pracy - mówi Onetowi europoseł PO Krzysztof Lisek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Europoseł: To pokolenie nie musi być stracone

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Onet.pl

12 kwi 2013 9:17


Eurostat opublikował dane, z których wynika, że bezrobocie w 17 państwach należących do strefy euro wyniosło rekordowe 12 procent, co oznacza, że bez pracy pozostaje 19 milionów osób.

Eurodeputowany tłumaczy Onetowi, że politycy w krajach UE powinni podjąć działania na rzecz uelastycznienia rynków pracy, rozwoju przedsiębiorczości, wzrostu samozatrudnienia oraz tworzenia małych i średnich przedsiębiorstw.

Uważa, że "to pokolenie nie musi być stracone". W zaszczepieniu wśród młodych osób ducha przedsiębiorczości może pomóc wsparcie finansowe.

Dla młodych Polaków może to być Europejski Fundusz Społeczny. Do połowy 2012 r. wsparcie uzyskało blisko 2 mln osób młodych w wieku od 15 do 24 lat - najwięcej w obszarze edukacji oraz rynku pracy. Lisek przyzna je, że sytuacja osób młodych jest nadal trudna, w związku z czym Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zdecydowało o przeznaczeniu dodatkowych środków EFS na poprawę ich sytuacji; dzięki temu, ze wsparcia EFS, w ramach aktywizacji zawodowej, skorzysta dodatkowo 83 tysiące osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.