×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Europejski Kongres Gospodarczy stawia na naukę

Patrząc na potrzeby współczesnego świata można zaryzykować twierdzenie, że nauka bez praktycznych zastosowań nie ma większego sensu. Z drugiej jednak strony zaawansowane technologie, zielona transformacja czy rozwój kompetencji społecznych wydają się nam czymś tak naturalnym, że rzadko myślimy o sztabie naukowców, którzy za nimi stoją. Nawet dyscypliny zwane humanistycznymi wdzierają się w praktyczne strony życia przedsiębiorstw, społeczności lokalnych czy całego kraju. Dlatego na Europejskim Kongresie Gospodarczym nauki nie zabraknie.

Europejski Kongres Gospodarczy stawia na naukę
Wyzwania dla nauki i jej relacje z biznesem bedą tematami obecnymi na wielu sesjach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Każdego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się po kilka sesji, w których sprawy nauki i współpracy z biznesem będą dyskutowane.
  • Skuteczne wykorzystanie zdobyczy nauki w dobie cyfryzacji życia społecznego i przyspieszonej transformacji energetycznej oraz przygotowanie kadr do n staje się jednym podstawowych zadań.
  • Europejski Kongres Gospodarczy to trzy dni intensywnych dyskusji o sprawach gospodarki, biznesu i samorządu terytorialnego oraz nauki i jej relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Zapraszamy!
  • Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia w Katowicach. Pełna agendę można znaleźć tutaj.  

Nauka w służbie człowieka, środowiska i samorządu, a więc wykorzystanie nauki dla rozwoju gospodarczego i społecznego we wszystkich jej aspektach będzie widoczne na Europejskim Kongresie Gospodarczym. Jak zwykle, ponieważ nie da się oddzielić nauki od nowych technologii i biznesu, od funkcjonowania państwa i społeczności lokalnych, od kształtowania kapitału ludzkiego, który warunkuje rozwój cywilizacyjny kraju.

Dzień pierwszy

Już pierwszego dnia EEC - 25 kwietnia 2022 r. w godz. 12.30-14.00 odbędzie się sesja „Nauka i kompetencje w zmieniającym się świecie”, podczas której (kolejność alfabetyczna) Dominika Bettman, dyrektor generalna Microsoft, Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz, Zofia Dzik, prezes Instytutu Humanites, Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Maciej Kawecki, prezes Instytutu Polska Przyszłości, Remigiusz Kopoczek, p.o. dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Jowita Michalska, prezes Fundacji Digital University, Singularity University Warsaw oraz Artur Skiba, prezes Antala będą dyskutowali na temat znaczenia wiedzy dla gospodarki, a przede wszystkim tego, jak skutecznie wykorzystać potencjał naukowy w procesie transformacji gospodarki europejskiej. Spróbują też odpowiedzieć na pytania:

- jak pogodzić naukę z aspiracjami zawodowymi młodego pokolenia,

- jakie zmiany w systemie edukacji są konieczne, by nauka mogła sprostać wyzwaniom przyszłości,

- jakie wnioski płyną z realizacji programów i funduszy wspierających innowacyjność i kreatywność, wreszcie

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Europejski Kongres Gospodarczy stawia na naukę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Eskalowaliście konflikt z Federacją Rosyjską,mamy wojnę, Bóg nie rychliwy lecz sprawiedliwy! 2022-04-22 22:04:14

    Otrzymuję wynagrodzenie miesięczne z tytułu emerytury w kwocie 1.420. 00zł (tysiąca czterystu dwudziestu złotych) . Mieszkam w domku o powierzchni 72metrów kwadratowych po rodzicach w obrębie gminy na działce o powierzchni 0.38ha(38arów) , w tylnej części działki stoi stodoła i mała chlewnia , nie mogę prowadzi gospodarstwa rolnego, czy zakupu ziemi rolnej ponieważ nie mam panierka rolnika, w związku z powyższym płace podatek nieadekwatny do stanu faktycznego w kwocie 1780.00zł (tysiąca siedmiuset osiemdziesięciu złotych rocznie), węgiel z kopalni Jankowice za tonę należało w dniu dzisiejszym uiścić w kwocie 2250.00zł (dwa tysiące dwieście pięćdziesiąt złotych), oby ogrzać domek w jednym sezonie potrzebuje trzy tony węgla nie wspominając o drzewie , za prąd kwartalnie 250.00zł (dwieście pięćdziesiąt złotych), na leki miesięcznie w granicach 350.00zł (trzystu pięćdziesięciu złotych). Jak żyć , chodzić w dziurawych butach, jeść przeterminowaną żywność , lub truć organizm chemią przemysłową kurczakami z Biedronek itp. Debiluskończony co zrobiliście z Polską ziemią , jedynie tych których zabiliście i ich rodziny ekologicznymi tylko z nazwy oczyszczalniami ścieków odeszli w zapomnienie, banderowcy, złodzieje, jesteście sztanami nie Polakami .

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA