PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Erasmus+ też dla ukraińskiej młodzieży. Nowe programy

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), czyli narodowa agencja programów Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności uruchomiła specjalne, krótko- i średnioterminowe inicjatywy poświęcone reagowaniu na skutki wojny w Ukrainie. Wnioski można składać do 4 maja.

  • Autor: AG
  • 21 kwi 2022 16:21
Erasmus+ też dla ukraińskiej młodzieży. Nowe programy
Szef polskiej agencji koordynującej program Erasmus+ ułatwia Ukraińcom skorzystanie z tego projektu (fot. mat. prasowe)
REKLAMA
  • FRSE uruchomiło dodatkowe nabory w ramach działania Erasmus+: projekty wspierające uczestnictwo młodzieży oraz Europejskiego Korpus Solidarności - Projekty Solidarności.
  • Z kolei od lipca 2022 r. ruszy platforma wsparcia językowego online w ramach programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, która zapewni otwarty dostęp do bezpłatnych materiałów wprowadzających do różnych języków i kultur. W pierwszej fazie będą to języki: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i włoski; z czasem baza ma obejmować do 29 języków. Uczestnicy projektów pochodzący z Ukrainy będą więc mieli do niej dostęp. 
  • - Agresja Rosji na Ukrainę stawia młodych Europejczyków przed kompletnie nowymi wyzwaniami - wojna jest dla nich pojęciem abstrakcyjnym.(...) Analizując kwestię bezpieczeństwa państwa należy zatem rozpatrywać nie tylko potencjał ekonomiczny i geograficzny, ale również czynniki wpisane w strategię softpower takie jak właśnie edukacja - mówi dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny FRSE, który będzie panelistą trzech debat na Europejskim Kongresie Gospodarczym startującym już w najbliższy poniedziałek 25 kwietnia. 

Dodatkowa runda konkursowa dla programu Erasmus+ wspierającego uczestnictwo młodzieży dotyczy wszelkich działań (poza formalnym kształceniem i szkoleniem) które zachęcają młodych ludzi do uczestnictwa w demokratycznym życiu Europy na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim. Działania mogą mieć dowolną formę np: warsztatów, debat, ról, symulacji, wykorzystania narzędzi cyfrowych (np. narzędzi demokracji cyfrowej), kampanii uświadamiających, szkoleń, spotkań i innych form interakcji online lub offline, konsultacji, wydarzeń informacyjnych - wyjaśnia FRSE.

 

Łatwiejszy przyjazd 

W ramach tego konkursu możliwe są przyjazdy młodych ludzi z Ukrainy. Co więcej, wyjazdy te są możliwe nawet w przypadku, gdy organizacja wysyłająca młodzież z Ukrainy nie może wypełnić swoich obowiązków. Przyjęto rozwiązanie, zgodnie z którym to organizacja przyjmująca na zasadzie dobrowolności przejmie obowiązki organizacji wysyłającej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Erasmus+ też dla ukraińskiej młodzieży. Nowe programy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA