×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Erasmus oferuje zagraniczne staże dla polskich przedsiębiorców

Komisja Europejska umożliwia początkującym przedsiębiorcom w Polsce podnoszenie kwalifikacji biznesowych dzięki pracy w małym lub średnim przedsiębiorstwie w innym państwie. Uczestnicy mogą zdobywać biznesowe szlify m.in. w Stanach Zjednoczonych, Singapurze oraz wielu krajach europejskich. Osoby, które chcą zdobywać wiedzę i umiejętności podczas wymiany międzynarodowej, mogą otrzymać do 6,6 tys. euro dofinansowania.

Erasmus oferuje zagraniczne staże dla polskich przedsiębiorców
Komisja Europejska przyznaje początkującym przedsiębiorcom dofinansowanie, które mogą przeznaczyć na opłacenie kosztów związanych z pobytem za granicą (fot. Shutterstock, Inc.)
REKLAMA
  • „Erasmus dla młodych przedsiębiorców” oraz „Erasmus Global” to programy dla osób, które w ciągu ostatnich trzech lat rozpoczęły działalność gospodarczą lub poważnie myślą o takim kroku.
  • Ideą obu programów jest zdobywanie przez początkujących przedsiębiorców doświadczenia na zagranicznych rynkach, nawiązywanie przez nich wartościowych znajomości oraz nauka języków obcych.
  • W praktyce uczestnik wymiany przebywa w zagranicznej firmie przez okres 1-6 miesięcy. Długość pobytu jest uzależniona od wybranego programu.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, jako jeden z czterech działających w Polsce punktów, zaprasza do udziału w projektach „Erasmus dla młodych przedsiębiorców” oraz „Erasmus Global” finansowanych bezpośrednio ze środków Komisji Europejskiej.

Programy partnerskie

„Erasmus dla młodych przedsiębiorców” oraz „Erasmus Global” to programy dla osób, które w ciągu ostatnich trzech lat rozpoczęły działalność gospodarczą lub poważnie myślą o takim kroku. Ideą obu programów jest zdobywanie przez początkujących przedsiębiorców doświadczenia na zagranicznych rynkach, nawiązywanie przez nich wartościowych znajomości oraz nauka języków obcych.

W praktyce uczestnik wymiany przebywa w zagranicznej firmie przez okres 1-6 miesięcy. Długość pobytu jest uzależniona od wybranego programu. Komisja Europejska przyznaje początkującym przedsiębiorcom dofinansowanie, które mogą przeznaczyć na opłacenie kosztów związanych z pobytem w nowym miejscu.

„Erasmus dla młodych przedsiębiorców” przewiduje wyjazdy do państw europejskich, które mogą trwać od 1-6 miesięcy. Maksymalne dofinansowanie w tym przypadku to 6,6 tys. euro.

„Erasmus Global” oferuje programy partnerskie trwające 1-3 miesięcy w takich państwach, jak USA (stany: Nowy Jork i Kalifornia), Singapur, Korea Południowa, Kanada (stany: Kolumbia Brytyjska, Ontario i Quebec), Izrael i Tajwan. Najczęściej wybieranymi destynacjami są kraje południowej Europy: Hiszpania, Włochy czy Portugalia.

Jak wziąć udział w wymianie?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Erasmus oferuje zagraniczne staże dla polskich przedsiębiorców
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA