Energetyka w łódzkim nie musi obawiać się braku specjalistów

Erbud Industry i marszałek woj. łódzkiego podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie edukacji zawodowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Energetyka w łódzkim nie musi obawiać się braku specjalistów

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

12 wrz 2014 11:04


Pierwszymi beneficjentami porozumienia będą spółka Engorem oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi, gdzie od października 2014 r. rozpocznie się kurs zawodowy dla zawodu technik energetyk.

Czytaj też:Trzeba ścisłej współpracy szkolnictwa zawodowego i rynku pracy

Jak przypomniał Zygmunt Artwik, prezes Erbud Industry, kierowana przez niego firma oraz spółka Engorem to nowe podmioty w strukturach grupy kapitałowej Erbud, dedykowane branży energetycznej i szeroko rozumianemu sektorowi przemysłowemu w zakresie usług inżynieryjnych i serwisowych.

Czytaj też: Energetyka: Branża, która będzie zatrudniać. Można liczyć na dobre zarobki

Centrum kompetencyjnym w obszarze serwisu jest spółka Engorem z siedzibą w Łodzi, która obecnie posiada również swoje oddziały w Poznaniu, Katowicach i Warszawie.

Z kolei od nowego roku szkolnego Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii (CKUNT) w Łodzi otwiera dedykowany kierunek związany z kształceniem na potrzeby branży energetycznej.

- Partnerem kursu będzie spółka Engorem, gdzie - pod okiem doświadczonych mentorów - będą odbywały się zajęcia praktyczne. Tematyka kursu obejmuje zagadnienia związane z eksploatacją instalacji i urządzeń do wytwarzania i przesyłania energii cieplnej w zawodzie technik energetyk - wyjaśniła Agnieszka Maciuk-Grochowska, dyrektor Pionu HR w Erbud Industry.

- Ponadto kurs został skonstruowany w oparciu o niezależne jednostki modułowe, które zapewniają większą elastyczność w procesie kształcenia, co z kolei gwarantuje lepsze dopasowanie programu nauczania do potrzeb spółki Engorem jako potencjalnego pracodawcy. Projektując kurs, odwoływaliśmy się do wzorców niemieckich, gdzie taki dualny i modułowy model kształcenia z powodzeniem jest stosowany od lat - dodała.

Do końca września w CKUNT będzie trwała rekrutacja. Podstawowe kryterium formalne to ukończone 18 lat. Kurs rozpoczyna się w październiku i kończy się egzaminem w maju, a udział w nim jest bezpłatny.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.