Eksperci tworzą Zintegrowany System Kwalifikacji dla księgowych

Najpóźniej w 2018 roku Stowarzyszenie Księgowych w Polsce zamierza wprowadzić Zintegrowany System Kwalifikacji, który będzie uznawany przez wszystkie jednostki organizacyjne w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Eksperci tworzą Zintegrowany System Kwalifikacji dla księgowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 wrz 2016 11:25


SKwP chce utrwalić swoją pozycję najważniejszej organizacji certyfikującej księgowych w Polsce oraz gwaranta najwyższej jakości kadr. O pracach integrujących edukację w tym zakresie, weryfikowaniu poziomu kompetencji księgowych oraz ich przyszłości dyskutowano w Warchałach k. Szczytna, podczas wyjazdowego spotkania działaczy i wykładowców warszawskiego oddziału okręgowego SKwP.

- Chcemy, aby biznesmen nabierał pewności, że jego księgi są prowadzone prawidłowo i istnieje   maksymalny poziom bezpieczeństwa wobec organów skarbowych - podkreślił Jerzy Koniecki, prezes oddziału okręgowego w Warszawie SKwP, wiceprezes SKwP.

Czterostopniowe szkolenia

Według niego wejście w Zintegrowany System Kwalifikacji wymaga dopracowania programów szkoleniowych, określenia formalnych efektów pracy stowarzyszenia i jego wykładowców. Określone też zostanie szczegółowo co powinien umieć każdy absolwent szkoleń organizowanych przez SKwP.

Czytaj też: Krajowe Ramy Kwalifikacji to duże ułatwienia dla pracodawców. Jeśli je wdrożymy

Oddział okręgowy w Warszawie SKwP proponuje osobom zainteresowanym szkolenie w czterostopniowej ścieżce certyfikacji zawodu, szkolenie certyfikowanych ekspertów usług księgowych, około piętnastu szkoleń specjalistycznych długich oraz około sześćdziesięciu szkoleń jedno- i dwudniowych.

Zawód księgowego

Działacze Stowarzyszenia i wykładowcy podkreślali, że zmienia się rola i postrzeganie zawodu księgowego - z "nieśmiałego introwertyka" współczesny księgowy zmienia się w menedżera finansów firmy, uczestniczącego w tworzeniu strategii biznesowych i wspierającego rozwój firmy.

- To jest zawód przyszłości, który wymaga nie tylko doskonałej wiedzy oraz umiejętności komunikowania się z menedżerami i innymi zespołami w firmie, ale też wymaga doskonałych umiejętności poruszania się wśród nowoczesnych technologii - powiedziała dr Katarzyna Zasiewska, główna księgowa, wykładowca i członek Komisji Egzaminacyjnej SKwP.

Czytaj też: Ile zarabia księgowy, a ile kierownik działu?

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.