E-learning popularny w podnoszeniu kwalifikacji informatycznych pracowników

Dobra znajomość pakietu Microsoft Office to już nie tylko atut pracownika, ale absolutna konieczność. Niestety z wiedzą na temat możliwości, jakie przynoszą kolejne wersje pakietów biurowych, w firmach bywa różnie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

E-learning popularny w podnoszeniu kwalifikacji informatycznych pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 lut 2015 13:01


Jak wynika z raportu Wykorzystanie Nowych Technologii w uczeniu, przygotowanego przez Fundację Obserwatorium Zarządzania, polskie firmy coraz częściej sięgają po e-learningowe formy szkoleń. W 2013 r. aż 65 proc. polskich firm wykorzystało nagrania audio-wideo do celów szkoleniowych i ta liczba stale rośnie. Jak skutecznie szkolić z obsługi z oprogramowania Microsoft i dlaczego to tak bardzo się opłaca, oto kilka najlepszych przykładów.

Meandry arkusza kalkulacyjnego

Zestawienia, raporty, graficzna prezentacja danych, to najczęściej wykorzystywane funkcje MS Excel. Skuteczne posługiwanie się możliwościami, jakie daje arkusz kalkulacyjny, to przede wszystkim oszczędność czasu. W efekcie pracownicy mogą skoncentrować się na analizie wniosków i podejmowaniu decyzji w oparciu o nie, nie tracąc czasu na szukanie odpowiednich formuł i funkcji.

Czytaj też: Polscy przedsiębiorcy coraz częściej doceniają e-learning

- Interaktywne szkolenie ma tę przewagę nad stacjonarnym, że można je odbyć w dowolnym miejscu i czasie. Wykład, ćwiczenie lub test można wznowić w zależności od potrzeb, a każdy pracownik uczy się we własnym tempie i powtarza tylko te zagadnienia, z którymi ma problem – mówi Jakub Hryciuk, dyrektor zarządzający Onex Group.

- Koszt szkolenia e-learningowego jest jedynym, jaki trzeba ponieść, firma oszczędza na kosztach wyjazdów szkoleniowych, hotelach, biletach – dodaje przedstawiciel Onex Group.

Poczta zarządzania czasem

Nowoczesna poczta to już nie tylko narzędzie do wysyłania i odbierania wiadomości elektronicznych, ale swoiste centrum dowodzenia i pracy zespołowej. W pełni wykorzystywana pozwala na obsługę kalendarza i planowanie zadań, ustanawianie reguł i tworzenie alertów. Umożliwia pracę z kilku kont mailowych, skuteczne zarządzanie kontaktami oraz tworzenie ankiet i czytanie kanałów RSS.

Znajomość możliwości, jakie daje MS Outlook, zagwarantuje pracownikom sprawne operowanie swoim czasem pracy oraz dostosowanie go do możliwości i osobistych potrzeb. Sprawna obsługa korespondencji elektronicznej podnosi wydajność działań oraz wyręcza pracownika z wykonywania żmudnych obowiązków, które może za nas wykonać program pocztowy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.