PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ogromne zainteresowanie kobiet unijnymi dotacjami na otwarcie firmy

  • Autor: PAP/MIW
  • 15 gru 2016 14:17

• Kilkadziesiąt kobiet złożyło wnioski w pierwszym dniu naboru do program „Pomorzanki w Biznesie”.
• To projekt dedykowany wyłącznie niepracującym kobietom, które chcą założyć firmę.
• W dwóch naborach przewidziano udzielenie pomocy 64 paniom.

Ogromne zainteresowanie kobiet unijnymi dotacjami na otwarcie firmy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

W czwartek (15.12) w Agencji Rozwoju Pomorza (ARP) w Gdańsku rozpoczął się nabór wniosków na założenie własnej działalności gospodarczej dla niepracujących pań, które ukończyły 30. rok życia. W ramach projektu "Pomorzanki w Biznesie" każda uczestniczka może ubiegać się o 23 tys. zł jednorazowej dotacji oraz miesięczne wsparcie pieniężne w wysokości do 1 tys. 440 zł trwające nawet rok. Mogą także skorzystać ze wsparcia szkoleniowego i doradczego.

Michał Zając z Agencji Rozwoju Pomorza w Gdańsku powiedział, że w pierwszym dniu naboru, w ciągu kilku godzin swoje wnioski złożyło kilkadziesiąt kobiet. Dodał, że to pierwszy konkurs dedykowany wyłącznie paniom. Powiedział, że z badań statystycznych wynika, że kobietom trudniej jest rozpocząć i prowadzić własną działalność gospodarczą. Projekt "Pomorzanki w Biznesie" przewiduje, że w dwóch naborach (obecnym i na wiosnę) dotację otrzymają 64 panie.

"Nie jest ważna branża, liczy się pomysł i szanse na jego realizację i przetrwanie" - podkreślił.

Projekt kierowany jest do kobiet, które mieszkają w Pomorskim, ukończyły 30. rok życia, mają zamiar prowadzić jednoosobową firmę i nie były aktywne zawodowo w ciągu ostatniego roku. Należy wypełnić dokumenty dostępne na stronie internetowej ARP, opisać pomysł na biznes oraz oszacować planowane wydatki z nim związane.

Proces rekrutacji obejmuje trzy etapy. W pierwszym, oceniana będzie kompletność złożonych dokumentów, następnie charakterystyka projektu oraz jego koszty, a w finalnej fazie specjaliści ocenią, czy osoby aplikujące będą w stanie założyć, a następnie skutecznie prowadzić swoją firmę.

Dodatkowe punkty mogą otrzymać osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, w wieku powyżej 50. roku życia oraz o niskich kwalifikacjach. Do projektu zakwalifikują się łącznie 64 kobiety, po 32 panie w dwóch zorganizowanych naborach. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów decydować będzie kolejność złożonych dokumentów. Drugi nabór wniosków ma być przeprowadzony na przełomie marca i kwietnia 2017 roku.

W obecnym naborze wnioski mają być przyjmowane do 29 grudnia. W przypadku dużego zainteresowania i wyczerpania limitu miejsc w projekcie, nabór zgłoszeń może zostać zakończony szybciej. Informacja o wcześniejszym zakończeniu rekrutacji zostanie zamieszczona na stronie internetowej ARP na co najmniej 24 godziny przed jej planowanym zamknięciem. Więcej na stronie internetowej Agencji www.arp.gda.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ogromne zainteresowanie kobiet unijnymi dotacjami na otwarcie firmy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA