×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dzień Nauczyciela, PO: Warunki, w których pracują nauczyciele po reformie nie są komfortowe

  • Autor: PAP/AT
  • 13 paź 2017 13:12

Dziś nauczyciele zostali postawieni w bardzo trudnej sytuacji i nie wiem, czy to jutrzejsze święto będzie dla nich faktycznie powodem do radości i dumy - podkreśliły posłanki PO Urszula Augustyn i Krystyna Szumilas w życzeniach dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Nauczyciela, PO: Warunki, w których pracują nauczyciele po reformie nie są komfortowe
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Posłanki Platformy Obywatelskiej przekazały życzenia nauczycielom z Dnia Edukacji Narodowej.

• By polska szkoła była wolna i otwarta. Diametralnie inna, niż obecnie - życzyły.

• Skrytykowały też rząd Beaty Szydło za "deformę" i "ideologizację" oświaty.

• Pani minister Anna Zalewska przygotowała dla nauczycieli cały zestaw prezentów - ironizowała Augustyn.

Urszula Augustyn (PO) przypomniała, że w sobotę (14 października) przypada Dzień Edukacji Narodowej. "Nie ma edukacji bez nauczycieli, nie ma też dobrej edukacji bez dobrych nauczycieli. Dziś nauczyciele zostali postawieni w bardzo trudnej sytuacji i nie wiem, czy to jutrzejsze święto będzie dla nich faktycznie powodem do radości i dumy" - podkreślała posłanka na piątkowej konferencji prasowej.

Jej zdaniem warunki, w których nauczyciele pracują od 1 września, po wejściu w życie reformy oświaty, nie są komfortowe. "Pani minister Anna Zalewska przygotowała dla nauczycieli cały zestaw prezentów" - ironizowała Augustyn.

Była minister edukacji Krystyna Szumilas (PO) wytknęła rządowi brak odpowiedniego przygotowania szkół do reformy, brak podręczników, a także opracowanie podstaw programowych w taki sposób, by pokazywały tylko "ideologię Prawa i Sprawiedliwości". "Musieli rozpocząć deformę edukacji, czyli to, przeciwko czemu protestowali" - dodała Szumilas.

Czytaj też: Marek Michalak w liście z okazji Dnia Nauczyciela: To zawód wiążący się z ogromną odpowiedzialnością

W jej ocenie, szefowa MEN obiecuje też nauczycielom "gruszki na wierzbie". "Mówi o podwyżkach, a tak naprawdę szykuje im obniżki. To już chyba - widać - jest tradycja rządów PiS" - uznała posłanka Platformy.

Skrytykowała też jeden z ostatnich pomysłów MEN, by nauczyciele podlegali ocenie pod względem etycznym, której mieliby dokonywać co trzy lata dyrektorzy szkół. "Pytam kto i w jaki sposób będzie oceniał postawę moralno-etyczną nauczyciela? Jaką ocenę uzyskałby nauczyciel, który zaprosił do szkoły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Jaką ocenę uzyskałby nauczyciel, który na swoim prywatnym Facebooku umieścił link do Ucha prezesa? jaką ocenę uzyska nauczyciel, który ubierze się na czarno w dniu protestu kobiet?" - pytała b. minister edukacji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dzień Nauczyciela, PO: Warunki, w których pracują nauczyciele po reformie nie są komfortowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA