×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dzień Edukacji Narodowej: Matematyka i język polski. Tych przedmiotów uczą najbardziej popularni nauczyciele

  • Justyna Koc
    jk
  • 13 paź 2017 13:23

Pasjonat z niestandardowym podejściem do przedmiotu i poczuciem humoru - tak prezentuje się idealny nauczyciel. Co ciekawe, wcale nie musi uczyć “luźnego” przedmiotu - wręcz przeciwnie.

Dzień Edukacji Narodowej: Matematyka i język polski. Tych przedmiotów uczą najbardziej popularni nauczyciele
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Nowy raport Brainly pokazuje zupełnie inne oblicze nauczycieli w oczach uczniów.

• Ulubiony nauczyciel to nie taki, który niewiele wymaga i pozwala na dużo.

• Dla uczniów liczy się poczucie humoru i pasja do nauczanego przedmiotu.

Jak pokazuje najnowsze badanie przeprowadzone wśród uczniów przez Brainly - internetową sieć edukacyjną - liczy się przede wszystkim poczucie humoru (prawie 20 proc. ankietowanych). Na drugim miejscu wśród cech idealnego nauczyciela znalazła się pasja do nauczanego przedmiotu (17 proc.), a następnie umiejętność przekazywania wiedzy w niestandardowy sposób (16 proc.). Rzeczą drugorzędną okazują się być częste wyjścia poza szkołę, które wydawać by się mogło, że zawsze były świetną okazją do uniknięcia siedzenia na lekcji.

Nauczyciel zaraża pasją

Sympatia do nauczyciela ma ogromny wpływ na to, jakie uczeń ma podejście do danego przedmiotu. Aż 65 proc. uczniów utrzymuje, że nauczyciel, którego lubią, sprawił, że interesują się danym przedmiotem bardziej niż innymi. Prawie 36 proc. uczniów twierdzi, że stara się mocniej na lekcjach z ulubionym nauczycielem, a jedna czwarta ma zawsze odrobioną pracę domową. Taka osoba jest też w stanie przekonać uczniów do nadprogramowych zajęć. Ponad połowa z nich chciałaby uczęszczać na dodatkowe zajęcia z danego przedmiotu.

- To, czy uczniowie lubią nauczyciela, czy nie, ma ogromne przełożenie na ich stosunek do zajęć. Osoba ze złym podejściem do młodzieży może ich wręcz kompletnie zniechęcić do nauki, co w wielu przypadkach kończy się zmarnowanym potencjałem. Dobry nauczyciel jest w stanie nawet skłonić do poszerzania wiedzy na własną rękę. Uczniowie nie boją się zadawać pytań, radzą sobie znacznie lepiej i mają wyższe oceny, bo bardziej się przykładają, a nie dlatego, że ktoś ich faworyzuje - mówi Anna Sieroń z Brainly.

Najbardziej popularni nauczyciele

A jakich przedmiotów uczą nauczyciele, którzy cieszą się największą popularnością? Wbrew powszechnemu wyobrażeniu to wcale nie W-F ani przedmioty “luźne”, takie jak muzyka czy plastyka. Wśród uczniów króluje... matematyka. Ponad 17 proc. dzieci zapytanych o przedmiot, którego uczy ulubiony nauczyciel, wskazuje właśnie na nią.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dzień Edukacji Narodowej: Matematyka i język polski. Tych przedmiotów uczą najbardziej popularni nauczyciele

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA