PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Drony wspomogą lekcje matematyki i fizyki

  • Autor: PAP/km
  • 21 paź 2022 13:48

Uczniowie Technikum Automatyki i Robotyki, prowadzonego przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, będą zdobywać uprawnienia pilota drona. Zgodnie z podpisaną w piątek umową między szkołą i akademiami dronowymi urządzenia te pojawią się na lekcjach matematyki czy fizyki jako pomoce naukowe.

Drony wspomogą lekcje matematyki i fizyki
Technikum Automatyki i Robotyki ŁSSE to pierwsza w kraju szkoła niepubliczna utworzona przez specjalną strefę ekonomiczną (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • W piątek odbył się Dron Day - wydarzenie poświęcone powietrznym statkom bezzałogowym zorganizowane przez działające w ŁSSE Technikum Automatyki i Robotyki.
  • Szkoła podpisała też umowę z Polską Izbą Systemów Bezzałogowych i z akademiami uczącymi obsługi dronów.
  • Uczniowie będą poznawać drony nie tylko jako ich przyszli piloci - co wiąże się np. z poznawaniem prawa lotniczego, ale też urządzenia te pojawią się na lekcjach matematyki czy fizyki jako pomoce naukowe.

- Ostatnie lata udowodniły nam, że przyszłość dronów jest wciąż czymś nie do końca zbadanym. Cieszę się, że nasze Technikum Automatyki i Robotyki podejmuje to wyzwanie. Dzięki umowie możliwe będzie przeprowadzenie kursów, a być może powstanie w przyszłości klasa, która będzie nastawiona na techniki dronowe - podkreślił prezes Łódzkiej SSE Marek Michalik.

Z kolei dyrektorka technikum Wiesława Zewald przypomniała, że uczniowie zdobywają zawód niezwykły i unikatowy w skali kraju - technika automatyki i robotyki, a wiedza na temat budowy i obsługi dronów otworzy przed nimi nowe perspektywy.

- Rynek potrzebuje wysokiej klasy specjalistów. Technikum kształci fachowców w zakresie robotyki, a czym są bezzałogowce, jak nie latającymi robotami? Naszą ideą jest, abyśmy z łódzkim technikum, a być może także z innymi technicznymi szkołami w kraju, stworzyli ścieżkę powstawania nowych zawodów - do operowania, zarządzania, budowania tej fenomenalnej technologii, która na naszych oczach naprawdę zmienia świat - zaznaczył prezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych Robert Fintak.

Jak wyjaśnił Radosław Zych z Akademii UAV, która będzie prowadzić zajęcia praktyczne, szkolenie pilotów statków bezzałogowych dzieli się na kilka kategorii - od lotów w zasięgu wzroku po loty poza jego zasięgiem.

Uczniowie będą poznawać drony nie tylko jako ich przyszli piloci - co wiąże się np. z poznawaniem prawa lotniczego, ale też urządzenia te pojawią się na lekcjach matematyki czy fizyki jako pomoce naukowe.

- Małe, bezpieczne drony edukacyjne wykorzystuje się do przekazywania części podstawy programowej - także w szkołach podstawowych. Dzięki nim skomplikowane rzeczy tłumaczymy w prostszy sposób - w praktyce. Poza tym drony pomagają w uczeniu umiejętności miękkich, m.in. odpowiedzialności czy komunikacji - wyjaśnił właściciel Little Bit Academy Dominik Koziarski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Drony wspomogą lekcje matematyki i fizyki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA