PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Dolnośląscy pracodawcy piszą do marszałka. Chcą mieć większy wpływ na podział funduszy z UE

  • PTWP - PulsHR
    KDS
  • 26 lip 2017 11:41

Organizacje zrzeszające pracodawców z Dolnego Śląska zwróciły się do marszałka województwa z postulatem zmian w regulacjach dotyczących przyznawania wsparcia finansowego z UE. Pieniądze miałyby pomóc w lepszym dostosowaniu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Dolnośląscy pracodawcy piszą do marszałka. Chcą mieć większy wpływ na podział funduszy z UE
Adobe Stock
REKLAMA

Pod apelem skierowanym do Cezarego Przybylskiego podpisali się przedstawiciele Dolnośląskich Pracodawców - Regionalny Związek Pracodawców Konfederacji Lewiatan, Business Centre Club oraz Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej. Podkreślają w nim, że jednym z wyzwań dla obecnego rynku pracy jest łączenie edukacji ze zdobywaniem praktycznego doświadczenia zawodowego. Dlatego uważają, że wśród wielu kwestii, nad którymi należy pracować, jest potrzeba otwarcia się szkół na oczekiwania pracodawców i większe włączenie środowiska pracodawców w proces kształcenia zawodowego. 

Ich zdaniem umożliwienie przedsiębiorcom swobodniejszego występowania o unijne wsparcie na realizację projektów edukacyjnych przez nich samych, przyspieszyłoby tę zmianę.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wniosek o rozluźnienie ograniczeń skierowali już do Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym województwa dolnośląskiego. Ta zadeklarowała chęć współpracy w ustaleniu możliwości większego udziału przedsiębiorców w projektach, które pozwolą m.in. na tworzenie przez pracodawców ośrodków egzaminacyjnych dla określonych zawodów i kwalifikacji, organizację praktycznych form nauczania. 

- Pominięcie pracodawców w ogłaszanych konkursach dla nas – organizacji reprezentujących pracodawców, jak i samych przedsiębiorców - jest niezrozumiałe. To właśnie pracodawcy dysponują bezcenną wiedzą i doświadczeniem w zakresie rzeczywistych wyzwań i potrzeb pojawiających się na rynku pracy i to oni powinni w znacznym stopniu kształtować przyszłość szkolnictwa zawodowego - mówi Artur Mazurkiewicz, prezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców.

Zdaniem pracodawców, edukacja odpowiadająca potrzebom rynku pracy zagwarantuje przyszłym pracownikom pomyślny rozwój zawodowy, a pracodawcom pozwoli na uzupełnianie wciąż zwiększających się braków kadrowych, które są widoczne obecnie w wielu branżach. Dostosowywanie systemu kształcenia do zapotrzebowania pracodawców umożliwiają obecnie fundusze europejskie. Niestety o dofinansowanie projektów w obszarze edukacji zawodowej mogą obecnie ubiegać się głównie podmioty sektora publicznego.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dolnośląscy pracodawcy piszą do marszałka. Chcą mieć większy wpływ na podział funduszy z UE

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA