PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Centrum Mistrzostwa Informatycznego: Do zawodu przygotowują już uczniów podstawówek

 • Bartosz Dyląg
  bad
 • 20 lip 2018 12:33

Dzięki Programowi Polska Cyfrowa uzdolniona informatycznie młodzież szkolna z całej Polski będzie mogła rozwijać swoje pasje, pogłębiać wiedzę i umiejętności w zakresie algorytmiki oraz kodowania. Politechnika Łódzka otrzyma prawie 50 milionów złotych unijnego dofinansowania na realizację projektu „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” (CMI) – informuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego: Do zawodu przygotowują już uczniów podstawówek
Adobe Stock
REKLAMA
 • Polska informatyka jest na najwyższym światowym poziomie.
 • Szczególne osiągnięcia odnoszą polscy uczniowie i studenci, co potwierdzają utrzymujące się od lat ich czołowe miejsca w międzynarodowych zawodach informatycznych.
 • W rankingach osiągnięć programistycznych przodują również nasze uczelnie.

 

U podstaw tych sukcesów leży wczesne wykrywanie młodych informatycznych talentów, stawianie przed nimi wyzwań, zapewnienie właściwego rozwoju. Taki cel ma projekt „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”, realizowany przy wsparciu Programu Polska Cyfrowa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CMI wpisuje się w założenia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zakładającego przejście do modelu gospodarki opartej na wiedzy. Projekt odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na „cyfryzację pracy”. Dynamika zmian w otaczającym nas świecie wymusza zwrócenie szczególnej uwagi na kształtowanie i rozwijanie kompetencji informatycznych uczniów. Utalentowani informatycy są cennym i unikalnym kapitałem w budowaniu gospodarki.

- Rozwój zainteresowania uczniów algorytmiką i programowaniem - kluczowych kompetencji w cyfrowym świecie - jest inwestycją w nowe pokolenia – powiedział wiceminister Paweł Chorąży.

Program adresowany jest do 12 000 uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących i techników oraz szkół branżowych I i II stopnia z całej Polski.

Młodzież uczestniczyć będzie w systemie pozalekcyjnych kół algorytmiki i programowania. Do udziału w zajęciach uczniowie rekrutowani będą przez nauczycieli, którzy najlepiej znają swoich podopiecznych i potrafią ocenić ich kompetencje informatyczne.

- Młodzi ludzie, którzy wezmą udział w projekcie, zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do budowy innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Staną się dzięki temu twórcami cyfrowej przyszłości Polski – mówił wiceminister.

Ponadto, 1 500 osób zdobędzie kwalifikacje do prowadzenia zajęć. Osoby te otrzymają dostęp do szkoleń uzupełniających, materiałów edukacyjnych oraz zadań testowych i mentoringu.

W ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego powstanie bogata biblioteka zadań i materiałów edukacyjnych. Projekt ma także doprowadzić m.in. do stałego rozwoju metodyk edukacji wybitnie uzdolnionej informatycznie młodzieży i rozwiązań sygnujących współzawodnictwo w postaci zawodów, konkursów, a także olimpiad informatycznych.

Komisja Oceny Projektów w ramach III osi priorytetowej POPC „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” rekomendowała do dofinansowania projekt zgłoszony przez Politechnikę Łódzką. Przyznana kwota dofinansowania to 49 885 951,15 zł. Program będzie realizowany w okresie styczeń 2019 – grudzień 2023.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (9)

Do artykułu: Centrum Mistrzostwa Informatycznego: Do zawodu przygotowują już uczniów podstawówek

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • pisze 2018-07-23 17:19:07

  oplata emisyjna nie odbije sie na nas. to beda pokrywaly paliwowe korporacje, a nie ludzie. przeciez to nie przez to podrozalo paliwo tylko przez arabow i zydow

 • Krzysi 2018-07-23 16:11:30

  prognozy średnich cen ropy na najblizszy czas przez to ze usa zerwalo porozumienie nuklearne z iranem są niestety teraz wyzsze niż miesiac temu.

 • men 2018-07-23 16:06:39

  wzrost cen paliw jest tez przez to ze Trump zadecydowal o wyjściu USA z porozumienia nuklearnego z Iranem wiec przez jakis czas ceny paliw beda rosly. nic sie nie da zrobic.

 • Zeglarz 2018-07-23 15:20:20

  caly czas wszyscy narzekacie na smog. a teraz przez trumpa paliwa beda po 5 zeta

 • 21cm 2018-07-23 15:15:59

  widzieliscie czy sie rozni shell od naszych polskich stacji? podnosza ceny jak zydzi. polskie stacje bronia przed podwyzkami

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA