PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Do Poznania przyjechało ponad 100 chińskich naukowców

  • Autor: PAP/JS
  • 25 wrz 2019 16:30

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu poszerza współpracę z chińskimi uczelniami w ramach nowego Jedwabnego Szlaku. Od środy (25 września) w Poznaniu gości ponad 100 naukowców, prezydentów i rektorów największych uczelni rolniczych Chin oraz krajów zrzeszonych w międzynarodowej organizacji SAERIA.

Do Poznania przyjechało ponad 100 chińskich naukowców
Naukowcy goszczą w Poznaniu od środy, 25 września (fot. pixabay.com)
REKLAMA
  • Pełnomocnik rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ds. współpracy z Chinami powiedział, że poznańska uczelnia ściśle współpracuje z chińskimi uniwersytetami już prawie 30 lat.
  • Dodał, że poznańska uczelnia ściśle współpracuje z chińskimi uniwersytetami już prawie 30 lat.
  • Profesor wskazał, że wiodącym kierunkiem i dziedziną współpracy jest obecnie hodowla roślin i nasiennictwo.

Silkroad Agriculture Education and Research Innovation Alliance (SAERIA) jest pozarządową, niekomercyjną i międzynarodową platformą współpracy, do której dobrowolnie dołączają uniwersytety rolnicze, instytucje i przedsiębiorstwa z krajów oraz regionów wzdłuż nowego Jedwabnego Szlaku, działające na rzecz rozwoju edukacji rolniczej i badań technologicznych regionu. Projekt zakłada m.in. intensyfikację współpracy naukowej i dydaktycznej na rzecz postępu branży rolniczej.

Instytucje zrzeszone w SAERIA organizują regularnie fora współpracy rolno-edukacyjnej i badawczej. Po raz pierwszy gospodarzem forum jest polska uczelnia. W środę w Poznaniu na Uniwersytecie Przyrodniczym odbyło się uroczyste otwarcie spotkania, w którym uczestniczy ponad 100 prezydentów, rektorów i naukowców największych uczelni rolniczych Chin oraz krajów zrzeszonych w SAERIA.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezydent Northwest A&F University w Chinach Weixing Shan podkreślił w środę w Poznaniu, że "Jedwabny Szlak przebiegał przez Azję, Europę i inne kontynenty przez tysiące lat, i nadal jest aktywnym środowiskiem gospodarczym Azji Wschodniej, z dumną historią rozwoju rolnictwa".

"Jedwabny Szlak jest również europejskim kręgiem gospodarczym z dobrze rozwiniętymi nowoczesnymi rozwiązaniami w rolnictwie, a także posiada ogromne zaplecze rolnicze i potencjał rozwojowy. Każdy region ma swoje zalety pod względem zasobów rolniczych, czy zdolności produkcyjnych. Wymiana i współpraca w sektorze rolnym zawsze były połączeniem wspólnych interesów, jeśli chodzi o państwa położone wzdłuż Jedwabnego Szlaku" - podkreślił Shan.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Do Poznania przyjechało ponad 100 chińskich naukowców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA