PARTNERZY PORTALU

Dlaczego pomysłowym ludziom trudno wybić się w Polsce?

- Polska nie jest krajem, w którym możemy pozyskać duży kapitał otwarty na innowacje. W krajach, gdzie jest dużo środków na takie inwestycje, inwestorzy są skorzy do ryzyka. Im mają więcej pieniędzy, tym więcej mogą zainwestować w ryzykowne rozwiązania. Polscy inwestorzy są asekuranccy, bo środków mają niewiele - w rozmowie z PulsHR.pl tłumaczy dr Maciej Kawecki, prawnik, dziennikarz, prezes Instytutu Polska Przyszłości im. St. Lema oraz prorektor w Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, który w mediach społecznościowych promuje zdolnych Polaków.

Dlaczego pomysłowym ludziom trudno wybić się w Polsce?
Maciej Kawecki prezentuje chodnik w Barcelonie, który w całości wykonany jest z ogniw fotowoltaicznych (fot. Facebook/Maciej Kawecki)
REKLAMA
  • Dr Maciej Kawecki w swoich mediach społecznościowych, które śledzi kilkaset tysięcy obserwatorów, przedstawia naukowców z Polski, których pomysły są w stanie odmienić nasze życie.
  • W rozmowie z PulsHR.pl opowiada, dlaczego akurat im udaje się zrealizować swoje plany zawodowe i z sukcesem prowadzić biznes, a innym nie. Wyjaśnia też, dlaczego Polska nie jest dobrym krajem do rozwoju innowacji.
  • - Dzisiaj nie wystarczy sam pomysł, nie wystarczy stworzenie czegoś innowacyjnego, trzeba umieć tę innowację sprzedać i dotrzeć z nią do odpowiednich osób - tłumaczy w rozmowie z PulsHR.pl.

Dr Maciej Kawecki jakiś czas temu w swoich mediach społecznościowych rozpoczął cykl publikacji, w których każdego dnia pokazuje sylwetki młodych, ambitnych i zdolnych naukowców z Polski. Ich pomysły są w stanie zrewolucjonizować życie wielu z nas. Pytanie, dlaczego akurat im udało się odnieść sukces, a innym nie, chociaż polskie uniwersytety są pełne zdolnych naukowców.

Zobacz całą rozmowę z Maciejem Kaweckim, prezesem Instytutu Polska Przyszłości im. St. Lema oraz prorektorem w WSB w Warszawie.

Ciąg dalszy materiału pod nagraniem wideo

 

- Dzisiaj nie wystarczy sam pomysł, nie wystarczy stworzenie czegoś innowacyjnego, trzeba umieć tę innowację sprzedać i dotrzeć z nią do odpowiednich osób - tłumaczy w rozmowie z PulsHR.pl. - Te osoby, które przedstawiam u siebie na profilach, dotarły akurat do mnie. A ja sobie jakiś czas temu obiecałem, że każdego dnia będę pokazywał jedną polską innowację, dlatego że nikt tego nie robi. Dziś ta społeczność rośnie sama, jednak ci ludzie muszą umieć do mnie dotrzeć, muszą wiedzieć, jak zainteresować mnie swoim pomysłem, muszą mi go sprzedać. Czyli zrobić dokładnie to samo, co robi się podczas rozmów z inwestorami - tłumaczy dr Maciej Kawecki.

Jego zdaniem najważniejsze elementy, które ułatwiają osiągnięcie sukcesu, to wiedza, umiejętność sprzedania się i znajomość podstaw prowadzenia biznesu.

Polscy inwestorzy są ostrożni, unikają ryzykownych pomysłów 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dlaczego pomysłowym ludziom trudno wybić się w Polsce?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA