PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Dla projektów społecznych rzuciła pracę w korpo. "Nasza formuła ma ogromny wpływ na młodych"

Paula Bruszewska, Marcin Bruszewski i Rafał Fils sześć lat temu założyli olimpiadę społeczną Zwolnieni z Teorii. Na początku traktowali to jako hobby - pomaganie 30 osobom rocznie w realizacji projektów społecznych. Po czterech latach nastąpił jednak punkt zwrotny. Zmiana skali przedsięwzięcia wiązała się z poważnymi zmianami zawodowymi. Cała trójka zdecydowała się porzucić pracę w korporacji, by skupić się na rozwoju własnego pomysłu. W tym roku do programu zgłosiło się 11 tys. osób, a to nie koniec, bo rekrutacja nadal trwa.

Dla projektów społecznych rzuciła pracę w korpo. "Nasza formuła ma ogromny wpływ na młodych"
Adobe Stock
REKLAMA
  • Paula Bruszewska na początku swojej ścieżki zawodowej przekonała się na własnej skórze, że teoria nie jest tak ważna, jak praktyka.
  • Realizacja projektów społecznych pomaga przełamać błędne koło - bez doświadczenia nie ma pracy, a bez pracy nie ma doświadczenia.
  • Tak właśnie powstała olimpiada Zwolnieni z Teorii. Na początku była traktowana przez założycieli jako hobby. Po czterech latach zapadła decyzja o zmianie skali przedsięwzięcia.

Paula Bruszewska, Marcin Bruszewski i Rafał Fils sześć lat temu założyli olimpiadę społeczną, Zwolnieni z Teorii, która polega na tym, że tysiące młodych ludzi w całej Polsce realizują własne projekty społeczne. Dzięki temu zyskują kompetencje i doświadczenie, ułatwiające zdobycie pierwszej pracy zawodowej w przyszłości.

Zwolnieni z Teorii w praktyce

Tylko w tym roku do programu zgłosiło się już ponad 11 tysięcy młodych osób, a nabór nadal trwa. Po zarejestrowaniu się na platformie, uczestnicy otrzymują wskazówki, jak zrobić własny projekt społeczny. Pierwszym krokiem jest wybranie członków zespołu i wymyślenie pomysłu. Kolejny etap to planowanie i realizacja projektu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dzięki platformie osoby, które po raz pierwszy w życiu zdecydowały się na realizację własnego przedsięwzięcia, otrzymują przydatne rady na każdym etapie. Ponadto mają do dyspozycji szeroki wachlarz narzędzi. Mogą również liczyć na wsparcie mentorów, czyli rówieśników, którzy mają już na swoim koncie zakończony sukcesem projekt społeczny albo doświadczonych ludzi z biznesu, którzy w ramach wolontariatu kompetencyjnego dzielą się swoją wiedzą.

Czytaj także: Odniosła sukces i radzi młodym jak pokierować swoją kariera i finansami

Dla młodych pomoc doświadczonych menedżerów jest nieoceniona. Nie każdy może liczyć w tym obszarze na wsparcie rodziny czy znajomych. Warto podkreślić, że nie tylko uczestnicy czerpią korzyści ze współpracy z ludźmi z biznesu. Wolontariat kompetencyjny wpływa na zaangażowanie pracowników, którzy wspierają młodzież w ramach Zwolnionych z Teorii.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dla projektów społecznych rzuciła pracę w korpo. "Nasza formuła ma ogromny wpływ na młodych"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA