David Cameron wprowadza nową inicjatywę dla młodych bezrobotnych

W Wielkiej Brytanii ruszy przymusowy program, mający na celu wyeliminowanie bezrobocia wśród młodych ludzi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

David Cameron wprowadza nową inicjatywę dla młodych bezrobotnych

PODZIEL SIĘ


Autor: ZF

17 sie 2015 15:35


Osoby w wieku od 18-21 lat, które nie uczą się zawodu na stażach i praktykach, nie podejmują pracy bądź nie potrafią jej znaleźć, objęte zostaną nową inicjatywą, wchodzącą w skład rządowego planu „Earn or Learn” .

To nie kara

Mimo, że nazwany pracowniczym boot camp (ang. obóz dla rekrutów do amerykańskiej armii), program ma zapewnić uczestnikom głównie korzyści. 

- Zaprzeczamy, że nowa taktyka ma na celu ukaranie młodych bezrobotnych – mówi Matthew Hancock, minister kancelarii premiera Davida Camerona.  – Tutaj chodzi jedynie o okazanie im wsparcia – dodaje. 

Co zakłada plan?

Jak podaje „The Guardian”, każda osoba objęta intensywnym, trzytygodniowym kursem, będzie pod okiem profesjonalisty ćwiczyć pisanie listów motywacyjnych oraz układanie dobrego CV. 

Możliwe będzie również przeprowadzanie próbnych rozmów kwalifikacyjnych, aby kursanci wiedzieli, na co w przyszłości zwracać uwagę. 

 Nie umiesz znaleźć pracy - nie dostaniesz zasiłku

Nowe zarządzenie to część polityki partii konserwatystów na czele z Davidem Cameronem, który obiecuje, że bezrobotni, nieuczący i nieszkolący się młodzi ludzie będą mogli pożegnać się z zasiłkami. Jak twierdzi premier, tak drastyczne posunięcie przygotuje absolwentów liceów i szkół wyższych do zmierzenia się z trudami prawdziwego życia. 

Plan Konserwatystów ma wejść w życie do kwietnia 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.