Czym kierować się przy wyborze gry szkoleniowej?

Gra szkoleniowa to ostatnio modne narzędzie edukacyjne wykorzystywane w szkoleniach pracowników. Jednak by ta forma szkolenia okazała się faktycznie skuteczna należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czym kierować się przy wyborze gry szkoleniowej?

PODZIEL SIĘ


Autor: Marlena Babicka

4 wrz 2014 10:10


Przed wyborem gry szkoleniowej powinno się określić cel jaki chce się osiągnąć przy jej pomocy. Przydatny okaże się w tym opis danej gry, w którym znajdują się jej cele ogólne, szczegółowe, a także w jakich obszarach ma ona zastosowanie i do kogo jest kierowana. Odpowiednio dobrana gra odzwierciedla i trenuje pożądane w pracy cechy i kwalifikacje.

Następnym ważnym krokiem jest sprecyzowanie, ile osób ma brać udział w szkoleniu. Należy zwrócić uwagą zarówno na to, jaka jest maksymalna, jak i minimalna liczba potrzebnych uczestników. Ponadto ważne jest ustalenie ile czasu chcemy przeznaczyć na rozgrywkę. Można wybrać taką, która trwa około godziny lub nawet kilka dni.

Czytaj też: Grywalizacja to łatwy i skuteczny sposób na integrację pracowników

Przy wyborze gry ważny jest również budżet. Zakup owego narzędzia szkoleniowego wiąże się z niemałym wydatkiem. Jeżeli jednak nie chcemy lub nie możemy przeznaczyć dużej sumy, dobrą opcją jest możliwość wypożyczenia gry na 2 dni lub nawet na tydzień.

Czytaj też: Jak wygrać etat, czyli gry komputerowe w rekrutacji

Poza tym koszt gry jest uzależniony jeszcze od tego, czy nadaje się ona do samodzielnego wykorzystania, czy też potrzebny jest wykwalifikowany trener do przeprowadzenia rozgrywki w odpowiedniej formie. Więcej zapłacimy za grę przygotowywaną na indywidualne zamówienie, ale będzie ona spełniać nasze konkretne cele i oczekiwania.

Jeżeli zdecydujemy się na nabycie gry wraz z jej przeprowadzeniem powinniśmy sprawdzić uprawnienia i kompetencje danego trenera. Skuteczność realizowanego szkolenia zależy przecież od tego czy osoba prowadząca jest ekspertem w dziedzinie, której dotyczy aktywność wybranej przez nas gry. Ważne jest sprawdzenie czy posiada on niezbędne doświadczenie w szkoleniu grup oraz umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków jakie zachodzą podczas rozgrywek.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.