×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Cztery uczelnie przystąpią do kolejnej edycji Legii Akademickiej

  • Autor: PAP/AT
  • 5 mar 2021 13:18

Cztery uczelnie z województwa łódzkiego przystąpią do programu ochotniczego szkolenia studentów w ramach Legii Akademickiej. Program realizowany jest od 2017 r. przez MON i ma ułatwić ścieżkę kariery osobom, które przyszłość zawodową wiążą z Siłami Zbrojnymi.

Cztery uczelnie przystąpią do kolejnej edycji Legii Akademickiej
W całym kraju do programu Legia Akademicka przystąpi 60 uczelni (fot. wojskopolskie.pl/Piotr Ziętka)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W całym kraju do programu Legia Akademicka przystąpi 60 uczelni. W województwie łódzkim będą to - Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego w Skierniewicach oraz trzy łódzkie szkoły wyższe: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna, Politechnika Łódzka i Społeczna Akademia Nauk.
  • Do programu mogą dołączyć również studenci z innych uczelni wyższych, które nie wyraziły chęci przystąpienia do programu Legii Akademickiej - powiedziała Małgorzata Kosmala-Cybart.
  • Termin składania wniosków ochotników zainteresowanych udziałem w module podstawowym i podoficerskim mija w marcu, a dokładne terminy zostały ustalone przez poszczególne uczelnie.

Poinformowała o tym Małgorzata Kosmala-Cybart z wydziału mobilizacji i uzupełnień Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi. Dodała, że nowością jest wprowadzenie dodatkowo modułu oficerskiego.

Zwróciła uwagę, że w całym kraju do programu Legia Akademicka przystąpi w tej edycji 60 uczelni. W województwie łódzkim będą to - Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego w Skierniewicach oraz trzy łódzkie szkoły wyższe: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna, Politechnika Łódzka i Społeczna Akademia Nauk.

"Co ważne, do programu mogą dołączyć również studenci z innych uczelni wyższych, które nie wyraziły chęci przystąpienia do programu Legii Akademickiej" - dodała Kosmala-Cybart.

Termin składania wniosków ochotników zainteresowanych udziałem w module podstawowym i podoficerskim mija w marcu, a dokładne terminy zostały ustalone przez poszczególne uczelnie. Nabór na pilotażowy moduł oficerski został już zakończony.

Jak wyjaśniła Kosmala-Cybart program ochotniczego szkolenia studentów obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Organizatorem części teoretycznej modułu podstawowego i podoficerskiego szkolenia obejmującego m.in. przedmioty z zakresu obronności i wiedzy wojskowej jest rektor uczelni, który złożył akces do udziału w programie.

"W tym roku pojawi się dodatkowo moduł oficerski, który w całości razem z częścią teoretyczną zrealizuje Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu. O oficerskie szlify w Legii Akademickiej będą mogli ubiegać się ci, którzy mają za sobą ukończony moduł podoficerski w trzech poprzednich edycjach oraz studenci, którzy nie uczestniczyli dotychczas w programie, ale są podoficerami rezerwy" - podkreśliła.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Cztery uczelnie przystąpią do kolejnej edycji Legii Akademickiej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA