PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Czołowa polska zawodniczka MMA będzie szkolić weteranów

Czołowa polska zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk przeprowadzi trening dla weteranów misji wojskowych. Weźmie w nim udział ok. 70 żołnierzy, trening odbędzie się w najbliższy wtorek w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej.

  • Autor: PAP
  • 5 cze 2019 15:04
Czołowa polska zawodniczka MMA będzie szkolić weteranów
Joanna Jędrzejczyk to najlepsza polska zawodniczka federacji UFC. fot. KRK.TV /wikimedia, licencja CC BY-SA 2.0
REKLAMA
  • Zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk to była mistrzyni najbardziej prestiżowej federacji Ultimate Fighting Championship (UFC).
  • Trening dla weteranów zawodniczka przeprowadzi w najbliższy wtorek w ramach Projektu "Wojownik" realizowanego przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.
  • Głównym celem treningu z Joanną Jędrzejczyk jest integracja środowiska weteranów.

"MMA to dyscyplina, który łączy w sobie wiele różnych sportów walki. Jest najbardziej utylitarna i dlatego bardzo przydatna żołnierzom. Zależy nam na tym, by doskonalić i uczyć nowych technik, ale także kształtować ważne cechy charakteru, takie jak odwaga, waleczność czy determinacja" - powiedział PAP pomysłodawca projektu płk Szczepan Głuszczak. Dodał, że trening w wykonaniu mistrzyni dla żołnierzy będzie dodatkową dawką emocji i wyzwaniem.

"Zwykle trenowali weteranów mężczyźni, także znani i cenieni zawodnicy MMA, np. Jan Błachowicz, czy Marcin Tybura" - dodał płk Głuszczak.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W szkoleniu prowadzonym przez Jędrzejczyk wezmą udział żołnierze, którzy uczestniczyli w misjach wojskowych poza granicami kraju. Niektórzy z nich ciągle są w służbie, inni są już poza armią.

"Weteranom, po powrocie do kraju, czasami trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Mają na to wpływ, nie tylko dramatyczne przeżycia i wspomnienia, ale przede wszystkim potrzeba dopasowania się do warunków panujących w Polsce. Na misji żołnierze poddawani są wielu bodźcom dostarczającym niezwykle duże zastrzyki adrenaliny, co powoduje, że żołnierze stają się od niej zależni. Codzienne patrole, prowadzenie operacji, walka, pomoc dla społeczności lokalnych powodują, że wracając do kraju ciężko jest im zwolnić i powrócić do "normalnego" funkcjonowania" - napisano na stronie internetowej Projektu "Wojownik".

"Oprócz weteranów w szkoleniu mogą uczestniczyć rodziny poległych. W poprzednich edycjach trenowały z nami np. dwie mamy, które na misjach straciły synów" - przyznał Płk Głuszczak.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Czołowa polska zawodniczka MMA będzie szkolić weteranów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA