PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska. Region stawia na kształcenie techniczne

  • Autor: aw/PAP
  • 26 lip 2017 14:41

Szkolnictwo techniczne jest dla nas bardzo istotne, ponieważ firmy rozwijają się, zwiększamy produkcję, zwiększamy zatrudnienie i potrzebujemy dobrych fachowców - podkreśla Wojciech Wasik, prezes Pratt and Whitney, firmy produkującej części do silników lotniczych.

Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska. Region stawia na kształcenie techniczne
Dotychczas umowę w ramach projektu podpisało ponad 80 wielkopolskich szkół (fot.acebook.com/zawodowcy.org)
REKLAMA

• Płatne staże u pracodawców i zajęcia w specjalistycznych laboratoriach to główne założenia projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”.

• W środę (26 lipca) podpisano pierwsze umowy z przedsiębiorstwami dot. współpracy w ramach projektu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Obecnie w kraju jest bardzo wielu ludzi z wyższym wykształceniem, a brakuje pracowników z wykształceniem średnim technicznym.

 

Projekt "Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska" został uruchomiony w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i będzie realizowany do końca 2022 roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Politechnikę Poznańską we współpracy z samorządami, pracodawcami i szkołami zawodowymi.

By młodzież garnęła się do technicznych zawodów

Dotychczas umowę w ramach projektu podpisało ponad 80 wielkopolskich szkół; z płatnych staży u pracodawców skorzystało już ponad 1 tys. uczniów, a 1,4 tys. wzięło udział w zajęciach w specjalistycznych laboratoriach.

"W projekcie nie chodzi tylko o promowanie szkolnictwa zawodowego, ale przede wszystkim o młodzież na rynku pracy" - podkreśliła w środę (26 lipca) Marzena Wodzińska, członek zarządu województwa wielkopolskiego. Jak dodała, głównym celem projektu jest dopasowanie szkolnictwa zawodowego do potrzeb i oczekiwań rynku pracy.

Wodzińska przypomniała, że w projekcie realizowane są założenia wcześniejszych programów, w tym realizowanego w ostatnich latach "Czas zawodowców - wielkopolskie kształcenie zawodowe". W 2014 roku ten właśnie program został wyróżniony przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju tytułem "Najlepsza inwestycja w człowieka" w ramach konkursu "Dobre praktyki EFS 2014".

W środę w urzędzie marszałkowskim podpisano umowy z pierwszymi pracodawcami, którzy chcą rozpocząć współpracę w ramach projektu - z firmą Pratt and Whitney z Kalisza oraz Mahle Behr z Ostrowa Wielkopolskiego.

Na przekór stereotypom

Prezes Pratt and Whitney, firmy produkującej części do silników lotniczych, Wojciech Wasik zaznaczył, że rolą lokalnych przedsiębiorców jest nie tylko generowanie zysków, ale i branie odpowiedzialności za to, w jaki sposób przedsiębiorstwa wpływają na rozwój danego regionu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska. Region stawia na kształcenie techniczne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Worwer 2017-08-28 12:11:26

    Zawodowcy na rynku pracy są intensywnie poszukiwani, dlatego firmy takie jak Mahle chętnie inwestują w młodych. To dla nich spora szansa!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA