PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Czarnek nie słucha związkowców. "Konieczne są podwyżki dla osób wchodzących do zawodu nauczyciela"

  • Autor: PAP/AH
  • 20 lip 2022 15:59

Nie słucham związków zawodowych, po prostu realizuje to, co jest rzeczywiście konieczne. Konieczne jest podniesienie wynagrodzeń dla osób wchodzących do zawodu nauczyciela - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pytany o podwyżki dla nauczycieli i rozmowy ze związkowcami.

Czarnek nie słucha związkowców. "Konieczne są podwyżki dla osób wchodzących do zawodu nauczyciela"
fot. Pixabay
REKLAMA
  • Minister edukacji i nauki w środę na konferencji prasowej został zapytany o zaplanowane na wrzesień podwyżki dla nauczycieli i wypowiedzi przedstawicieli związków zawodowych zrzeszających nauczycieli na temat proponowanych podwyżek.
  • Dopiero co słyszałem od związków zawodowych, że jest zapaść, jeśli chodzi o nauczycieli wchodzących do zawodu, że zawód nauczyciela jest absolutnie nieatrakcyjny, nieopłacany, więc młodzi ludzie po studiach nie chcą wchodzić do zawodu - mówił na spotkaniu ze związkowcami minister edukacji Czarnek.
  • Robimy podwyżki o 20 proc. od 1 września, a związki zawodowe znów niezadowolone - dodał.

We wtorek w MEiN odbyło się spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych zrzeszających nauczycieli. Dotyczyło projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Resort proponuje w nim zwiększenie od 1 września 2022 r. wynagrodzeń nauczycieli rozpoczynających pracę w zawodzie. Związkowcy przed i po spotkaniu mówili, że propozycja resortu jest dla nich niesatysfakcjonująca, wskazywali, że rozporządzenie to oznacza, że wzrosną wynagrodzenia tylko 20 proc. nauczycieli, a pozostałych 80 proc., czyli nauczycieli mianowanych i dyplomowanych, będą zamrożone.

Czytaj więcej: Minister Czarnek zaprasza młodych do podjęcia pracy w szkole

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Dopiero co słyszałem od związków zawodowych, że jest zapaść, jeśli chodzi o nauczycieli wchodzących do zawodu, że zawód nauczyciela jest absolutnie nieatrakcyjny, nieopłacany, więc młodzi ludzie po studiach nie chcą wchodzić do zawodu. Odpowiadając na to, robimy podwyżki o 20 proc. od 1 września, a związki zawodowe znów niezadowolone" - odpowiedział Czarnek.

"Ja nie słucham związków zawodowych, po prostu realizuje to, co jest rzeczywiście konieczne. Konieczne jest podniesienie wynagrodzeń dla osób wchodzących do zawodu nauczyciela i ta 20-proc. podwyżka łącznie od 1 września jest absolutnie zasadna. A wszyscy inni dostali podwyżki wysokości 4,4 proc. tak jak cała budżetówka" - wskazał minister edukacji i nauki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Czarnek nie słucha związkowców. "Konieczne są podwyżki dla osób wchodzących do zawodu nauczyciela"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • fra 2022-07-21 20:21:46

    Bezczelny i zadufany typ

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA