PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Czarnek: nauka jest kluczowym impulsem do rozwoju społecznego, gospodarczego i intelektualnego

Nauka jest kluczowym impulsem do rozwoju społecznego, gospodarczego i intelektualnego - napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w specjalnym liście do przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego z okazji obchodzonego w sobotę (19 lutego) Dnia Nauki Polskiej.

  • Autor: PAP/RAF
  • 19 lut 2022 8:19
Czarnek: nauka jest kluczowym impulsem do rozwoju społecznego, gospodarczego i intelektualnego
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (Fot. PAP/MateuszMarek)
REKLAMA
  • - Przez wieki nauka stanowiła kluczowy impuls do intelektualnego, społecznego i gospodarczego rozwoju naszej Ojczyzny - wskazał Czarnek.
  • Przypomniał, że jednym z patronów roku 2022 jest Ignacy Łukasiewicz - wybitny polski uczony, odkrywca lampy naftowej, a także pionier przemysłu naftowego w Europie.
  • Dodał, że święto jest również okazją do podsumowania działań Ministerstwa Edukacji i Nauki w obszarze szkolnictwa wyższego oraz nauki, które były realizowane w ostatnim roku.

- Dzień Nauki Polskiej to wyjątkowe święto ustanowione przez Sejm RP, które jest wyrazem najwyższego uznania dla dokonań naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego państwa. To również okazja, aby podziękować wszystkim przedstawicielom środowiska naukowego i akademickiego za ich niezwykłą pracę - napisał minister w liście opublikowanym na stronie internetowej MEiN.

- Przez wieki nauka stanowiła kluczowy impuls do intelektualnego, społecznego i gospodarczego rozwoju naszej Ojczyzny. Powodem do dumy są przełomowe odkrycia, pionierskie badania, innowacyjne działania wdrożeniowe, a także wzorowa praca dydaktyczna i organizacyjna - wskazał Czarnek.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przypomniał, że jednym z patronów roku 2022 jest Ignacy Łukasiewicz - wybitny polski uczony, odkrywca lampy naftowej, a także pionier przemysłu naftowego w Europie. Odegrał on niebagatelną rolę w rozwoju gospodarczym - zarówno naszego kraju, jak i całego świata.

Czytaj też: Polska powinna przygotować rynek pracy na konsekwencje wojny na Ukrainie

- Dzień Nauki Polskiej w sposób szczególny przypomina nam o dokonaniach takich postaci jak Łukasiewicz, a także pozwala docenić wysiłek współczesnych badaczy i wyrazić szacunek dla wszystkich osób zaangażowanych w działalność naukową i akademicką - zaznaczył szef MEiN.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Czarnek: nauka jest kluczowym impulsem do rozwoju społecznego, gospodarczego i intelektualnego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA