PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Cudzoziemcy przygotowują się do studiów w Polsce

  • Autor: PAP/JS
  • 28 sie 2017 15:18

Ok. 50 studentów z Ukrainy, Białorusi, Armenii i Mołdawii odbędzie w Katowicach miesięczny kurs językowo-adaptacyjny. W jego ramach będą doszkalać język polski; poznają też polską kulturę i historię. Szkolenie ma ich przygotowywać do studiów II stopnia w Polsce.

Cudzoziemcy przygotowują się do studiów w Polsce
Adobe Stock
REKLAMA

• Organizowany od 2013 r. Program Stypendialny im. S. Banacha jest przeznaczony dla studentów pochodzących z krajów Partnerstwa Wschodniego, którzy chcą rozpocząć studia na polskich uczelniach na II i III stopniu.

• W programie kursu znalazły się też wycieczki m.in. do Krakowa, Pszczyny, byłego niemieckiego obozu Auschwitz oraz do zabytkowych dzielnic Katowic: Giszowca i Nikiszowca.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kurs odbędzie się w ramach Programu Stypendialnego im. Stefana Banacha, który oferuje stypendia na bezpłatne studia prowadzone w polskich uczelniach publicznych osobom pochodzącym z państw Partnerstwa Wschodniego, czyli z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

W tym roku w miesięcznym kursie adaptacyjno-językowym weźmie udział ok. 50 zagranicznych studentów, którzy niebawem rozpoczną naukę na studiach II stopnia na uczelniach w całej Polsce. Zajęcia rozpoczną się 4 września i będą się odbywać w Szkole Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Jak poinformowała Maria Czempka-Wewióra ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, uczestnicy kursu wezmą udział w wykładach oraz seminariach wprowadzających, jak i rozszerzających wiedzę o Polsce, a także w kursie języka polskiego, by później móc brać czynny udział w życiu akademickim.

Stypendyści zapoznają się również z zagadnieniami związanymi m.in. z rolą Polski w Unii Europejskiej, międzynarodowymi stosunkami polityczno-gospodarczymi, obecną sytuacją ekonomiczną i społeczną w kraju oraz historią Polski.

"Obcokrajowcy będą mieli także okazję uczestniczyć w szeregu zajęć dodatkowych rozwijających ich umiejętności językowe: dyskusjach, konwersatoriach oraz warsztatach dotyczących polskich zwyczajów i tradycji" - wyjaśniła Czempka-Wewióra.

W programie kursu znalazły się też wycieczki m.in. do Krakowa, Pszczyny, byłego niemieckiego obozu Auschwitz oraz do zabytkowych dzielnic Katowic: Giszowca i Nikiszowca.

Organizowany od 2013 r. Program Stypendialny im. S. Banacha jest przeznaczony dla studentów pochodzących z krajów Partnerstwa Wschodniego, którzy chcą rozpocząć studia na polskich uczelniach na II i III stopniu. Jak podała Czempka-Wewióra, kurs współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Cudzoziemcy przygotowują się do studiów w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Marcikowski 2017-08-29 11:58:30

    W Legnicy studenci z Turcji nie muszą znać języka polskiego. Jednak Polacy tu na miejscu, żeby porozumieć się z nimi musza znać angielski, trochę to w....ia, ale niby angielski jest international, tak mówią i że to my Polacy mamy dostosować si e do nich.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA