PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

CodersLab, szkolenie, IT: W 6 tygodni kształcą programistę

W Polsce brakuje programistów. CodersLab postanowił odpowiedzieć na potrzeby rynku i kształcić specjalistów w tym zakresie. Potrafią to zrobić w ciągu sześciu tygodni. I to skutecznie. 80 proc. absolwentów znajduje pracę. Jak tego dokonują? Opowiadają w rozmowie z PulsHR.pl Kinga Sieminiak i Marcin Mazur z CodersLab.

CodersLab, szkolenie, IT: W 6 tygodni kształcą programistę
- Nasz kurs opiera się na idei bootcampu, która dla wielu jest czymś nowym - mówi Kinga Sieminiak, event specialist w CodersLab. (Fot. Mat. pras.)
REKLAMA

CodersLab uczy programowania. Skąd wziął się pomysł na biznes?

Kinga Sieminiak, event specialist w CodersLab: - Założycielami CodersLabu są bracia – Marcin i Jacek Tchórzewscy. To oni wpadli na pomysł, by uczyć programowania. Chcemy, by rynek wiedzy się rozwijał, a to jest możliwe tylko dzięki świetnym specjalistom. Odpowiadając na potrzeby rynku, szkolimy programistów, których brakuje w branży.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nauka programowania trwa sześć tygodni. Naprawdę można zostać specjalistą w tak krótkim czasie?

K.S.: - Nasz kurs opiera się na idei bootcampu, która dla wielu jest czymś nowym. To intensywny i krótki kurs, który pozwala zdobyć nowe umiejętności na poziomie umożliwiającym zmianę zawodu. 80 proc. naszej oferty dydaktycznej to praktyka. Teorię ograniczamy do koniecznego minimum, czyli 20 proc. godzin. Dodatkowo, zajęcia są prowadzone przez praktykujących programistów. Uczymy za pomocą wielokrotnie powtarzanych ćwiczeń. Dzięki temu udaje nam się w ciągu 210 godzin wykształcić programistów.

Absolwenci naszego kursu startują na rynku pracy na stanowiskach juniorskich, ale świetnie sobie radzą. Osoby po 5-letnich studiach są na podobnym poziomie. Różnicą – oprócz czasu trwania nauki – jest praktyka zawodowa. Uczymy nie tylko języka kodowania, ale także tego, jak go wykorzystać. Nasi uczniowie korzystają z GitHuba, czyli repozytorium kodów wykorzystywanych przez specjalistów w branży IT. Dzięki niemu można nie tylko stworzyć kod, ale również utrzymać jego najbardziej aktualną wersję kodu. Na studiach tego nie uczą.

Każdy może nauczyć się kodowania?

Marcin Mazur, branch manager Katowice w CodersLab: - Na kurs zapraszamy każdego. By jednak wziąć w nim udział, trzeba przejść przez testy z języka angielskiego oraz logiki logicznego myślenia. Następnie trzeba wykonać tzw. pre-work, czyli odbyć ok. 40 godzin wstępnych ćwiczeń związanych z podstawami języka programowania.

Na naszych kursach uczymy od zera, zatem wiedza z zakresu IT nie jest konieczna. Trzeba jednak dużo samozaparcia i chęci do nauki. Na pomoc ze strony naszych wykładowców uczestnicy mogą liczyć od wczesnego etapu – już podczas pre-work.

K.S.: - Gdy przychodzą do mnie osoby zainteresowane kursem, tłumaczę im, że im lepsza znajomość matematyki, im lepsze obycie z nomenklaturą matematyczną, która funkcjonuje w informatyce, tym łatwiej nauczyć się programowania.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: CodersLab, szkolenie, IT: W 6 tygodni kształcą programistę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA