Coaching, studia, eventy. Jaką formę rozwoju wybiera kadra zarządzająca?

Przedsiębiorstwa osiągają wyniki dzięki ludziom, dlatego rozwijanie ich umiejętności skutecznego zarządzania, a także zarządzania zmianą są priorytetowe w strategiach wielu firm.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coaching, studia, eventy. Jaką formę rozwoju wybiera kadra zarządzająca?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

18 cze 2013 8:00


Zarządzanie zespołami rozproszonymi i w strukturach globalnych, rozwijanie umiejętności przejmowania inicjatywy, a także zarządzanie zmianą są priorytetowe w strategiach wielu firm.

Jaki sposób uzupełniania swoich umiejętności wybiera wyższa kadra zarządzająca? 43. proc. preferuje studia MBA bądź inne studia podyplomowe. Najlepiej na uniwersytetach zagranicznych. 40 proc. wybiera uczestniczenie w konferencjach, kongresach i sympozjach. Tak wynika z badania Lee Hecht Harrison DBM Polska.

- Duża część pytanych przez nas menedżerów wspominała również o eventach branżowych. Oznacza to chęć uzupełniania wiedzy eksperckiej bądź wiąże się to z networkingiem i rozwijaniem biznesu - mówi Agnieszka Jagiełka, dyrektor komercyjny w Lee Hecht Harrison DBM.

39 proc. chętnie uczestniczy w programach korporacyjnych - chodzi o programy menedżerskie, programy typu leadership czy w wypadku dużych korporacji - wewnętrzne uniwersytety.

Z kolei grupa 36 proc. menedżerów wybiera szkolenia zamknięte. Choć coaching indywidualny jest dość popularny, cieszy się o wiele mniejszym powodzeniem wśród wyższej kadry zarządzającej.

- Niektórzy mówią: w naszej firmie coaching jest odbierany jako kara. Zdarzają się również menedżerowie, którzy ukrywają fakt korzystania z usług trenera i chowają faktury do szuflady - mówi Agnieszka Jagiełka.

Najbardziej cenione jest uzupełniane wiedzy potwierdzone certyfikatem.

Artykuł powstał na podstawie ogólnopolskiego cyklu spotkań Lunch & Learn.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.