PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Coaching jest w cenie. Niektórzy płacą tysiące złotych za godzinę

Niektóre osoby płacą nawet kilka tysięcy złotych za godzinną sesję z coachem. Dotyczy to jednak tylko najwyższych stanowisk - na poziomie zarządu i głównie w Warszawie.

Coaching jest w cenie. Niektórzy płacą tysiące złotych za godzinę
REKLAMA

- To możliwe. Nie jest to jednak cena, która obowiązuje wszędzie. Zresztą w ostatnich latach stawki spadły - zaznacza Anna Walasek, coach i supervisor. - W każdej części kraju są inne ceny. Zależą one też od stanowiska w organizacji. Im niższe i mniej specjalistyczne, tym mniej trzeba wydać.

Przed kryzysem coaching był bardzo modną usługą HR, choć w Polsce dopiero rozwijającą się. Korzystało z niego 15 proc. firm. Natomiast w Wielkiej Brytanii 75 proc. A jak jest obecnie?

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zainteresowanie jest i moim zdaniem rośnie - mówi Anna Walasek - ponieważ coaching daje szybkie przełożenie na efekty. Nawet użyłam kiedyś takiego sformułowania - efekt łańcucha i synergii. Z tego względu, że osoba (zespół), która jest w procesie - w przypadku wystąpienia zmiany, bardzo szybko wprowadza ją w środowisko biznesowe.

Edward Stanoch, dyrektor na Europę Wschodnią w Aon Hewitt także twierdzi, że coaching dalej jest powszechny, ale zmienił swoje cele.

- Myślę, że obecnie źródła presji na menedżerów są znacznie większe niż przed kryzysem - wyjaśnia. - Żyjemy w czasach, w których jest tak naprawdę jedna wielka mgła, a my się w niej ledwo poruszamy, nie potrafiąc jednoznacznie wskazać, czy zaistniała sytuacja to faktycznie jakiś trend długotrwały. To też w jakiś sposób wpływa na menedżerów, w tym również na mnie - dodaje.

Dlatego Stanoch jest przekonany, że dobry coaching ma swoje miejsce na rynku. Na przykład, gdy ktoś był na właściwej ścieżce i nagle z niej zboczył, albo znajduje się na nowym miejscu pracy z nowymi obowiązkami

- Pamiętam, że ogromnym wyzwaniem była dla mnie sytuacja, w której zostałem mianowany szefem Aon w Europie Wschodniej. Musiałem wejść w nową rolę, podjąć szereg nowych wyzwań i coaching mi pomógł - przyznaje.

Aby coaching był dobry, czyli skuteczny - muszą zajmować się nim doświadczone i wykwalifikowane osoby. - I rynek nadal potrzebuje takich ludzi - potwierdza Anna Walasek. - Dobrze jest, gdy coachowie mają doświadczenie zawodowe w biznesie. Nie jest to oczywiście kryterium warunkujące, ale ułatwia zrozumieć, z czym zmaga się klient.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Coaching jest w cenie. Niektórzy płacą tysiące złotych za godzinę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Anonimka 2013-03-15 09:46:54

    Nie tylko w życiu zawodowym?

  • Elżbieta 2013-03-15 09:02:16

    Coacha wybieramy sami. Wybieray takiego który nam odpowiada. Ja uważam, że każdy dorosły czlowiek powiniwen mieć swojego coacha.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA