Co warto studiować, żeby znaleźć pracę? Eksperci wskazują zawody przyszłości

- Pracodawcy z pewnością będą w najbliższych latach poszukiwali inżynierów różnych specjalności, ze wskazaniem na kierunki związane z nowymi technologiami, takie jak elektrotechnika, mechatronika, energetyka czy biotechnologia - prognozuje Aleksandra Figura, Team Leader w firmie doradztwa personalnego People.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co warto studiować, żeby znaleźć pracę? Eksperci wskazują zawody przyszłości

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

1 paź 2014 13:21


Z okazji rozpoczynającego się roku akademickiego portal Pracuj.pl zapytał ekspertów z agencji doradztwa personalnego, jakie, ich zdaniem, będą zawody przyszłości oraz co warto studiować, aby znaleźć pracę. Eksperci są zgodni – do zawodów przyszłości należą stanowiska z obszaru inżynierii oraz IT. Humaniści powinni zaś zainwestować w znajomość języków obcych.

Czytaj też: Nowe projekty w branży automotive, energetyce i lotnictwie w Polsce. Inżynier potrzebny od zaraz

- Pracodawcy z pewnością będą w najbliższych latach poszukiwali inżynierów różnych specjalności, ze wskazaniem na kierunki związane z nowymi technologiami, takie jak elektrotechnika, mechatronika, energetyka czy biotechnologia. Nieprzerwanie chłonna na specjalistów będzie również branża IT - prognozuje Aleksandra Figura, Team Leader w firmie doradztwa personalnego People.

Czytaj też: Bez angielskiego ani rusz. To konieczność, jeśli chce się znaleźć dobrą pracę

- Do tzw. zawodów przyszłości należą stanowiska z obszaru inżynierii oraz IT, co związane jest z automatyzacją procesów oraz zastępowaniem podstawowych czynności przez maszyny i nowe technologie. Jeżeli zatem wybieramy się na studia warto rozważać przede wszystkim kierunki ścisłe. Stanowiska w tym obszarze będą też w przyszłości najlepiej płatne - potwierdza Monika Styczyńska, ekspert firmy doradztwa personalnego ManpowerGroup.

Jednym ze wskazywanych zawodów przyszłość jest Analityk Data Mining.

- To praca związana z analizą różnego rodzaju danych. Specjalista musi znać zaawansowane metody i narzędzia statystyczne oraz mieć wiedzę na temat baz danych i technologiach z nimi związanych. Praca powiązana z Big Data, raportowaniem, różnego rodzaju danymi konsumenckimi. Osoby specjalizujące się w powyższych dziedzinach na pewno znajdą pracę w bankowości, ubezpieczeniach, konsultingu, pharmie – tłumaczy Dawid Gonerski, Talent Acquisition Consultant w Hays Poland.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Natan 2018-01-18 10:35:40

Ja studiuję online na akademii polonjnej w częstochowie i jestem zadowolony. Mam dobrych kumpli, którzy też chwalą sobie podejscie wykładowcow i standardy nauczania online szkoły. :)

Hania 2015-04-13 14:35:34

ja jestem zdania, że można studiować nawet stosunki międzynarodowe i znaleźć po nich super płatną pracę - trzeba tylko wiedzieć czego się chce i dążyć do celu, nie ma co ukrywać, że poziom kształcenia w Polsce spada, ale można to wykorzystać - np. przez podjęcie pracy już w trakcie studiów. Poza tym - warto również spojrzeć na same statystyki: cenabiznesu.pl/-czy-warto-studiowac