Co trzeci pracownik musi samodzielnie dbać o rozwój kompetencji

– Pracodawcom zależy na lepszej jakości pracy i satysfakcji, ale nie zawsze widzą bezpośredni związek między działaniami rozwojowymi pracownika, a efektami, które przełożą się na wyniki osiągane przez firmę – uważa Michał Zaborek, dyrektor ds. rozwoju, House of Skills.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co trzeci pracownik musi samodzielnie dbać o rozwój kompetencji

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

9 lut 2015 5:59


Na jakość pracy m.in. wpływa możliwość rozwoju. Jak wynika z raportu „Wskaźniki jakości pracy”, opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny, pracodawcy nie przywiązują dużej wagi do kształcenia zatrudnionych. Tylko połowa pracowników brała udział w jakiejkolwiek formie kształcenia.

Z kolei aż 34,4 proc. osób musi samodzielnie podejmować inicjatywę, by poprawić swoje kwalifikacje, a ponad jedna trzecia pracowników, którzy biorą udział w pozaformalnym kształceniu (kursy, szkolenia, instruktaże), musi z własnej kieszeni pokrywać koszty.

Czytaj też: Balanga czy szkolenie? Oto tajemnice wyjazdów integracyjnych

Czyżby pracodawcom nie zależało na poprawie jakości pracy i zadowoleniu pracowników?

– Pracodawcom zależy na lepszej jakości pracy i satysfakcji, ale nie zawsze widzą bezpośredni związek między działaniami rozwojowymi pracownika, a efektami, które przełożą się na wyniki, osiągane przez firmę – mówi Michał Zaborek, dyrektor ds. rozwoju House of Skills.

Czytaj też: Menedżerów kształtują wyzwania w pracy, a nie szkolenia

Zaborek podkreśla, że duże firmy znacznie częściej inwestują w swoich ludzi. – Udział w różnorodnych formach kształcenia postrzegany jest nie tylko przez pryzmat podniesienia efektywności, ale również jako nagroda dla pracowników i element budowania marki dobrego pracodawcy, która ma przyciągać do pracy dobrych kandydatów – ocenia.
 
Zdaniem Michała Zaborka dużo trudniej zachęcić do jakichkolwiek form rozwojowych właścicieli MŚP, zwłaszcza firm małych. Jednak i tu pojawiają się pozytywne trendy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.