PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Chcieliby, a nie mogą. Pracownicy w Polsce mają poważny problem

Z danych zebranych przez ADP wynika, że w trakcie pandemii możliwości rozwoju zawodowego prawie 30 proc. Polaków obniżyły się.

  • jk
  • 12 kwi 2022 15:13
Chcieliby, a nie mogą. Pracownicy w Polsce mają poważny problem
Pracownicy nie rozwijają się przede wszystkim dlatego, że nie mają do tego warunków (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Jak wskazują dane Santander Consumer Bank, w ciągu ostatniego roku prawie 80 proc. Polaków nie podejmowało żadnych działań w kierunku podniesienia swoich kompetencji zawodowych.
  • Pracownicy nie rozwijają się przede wszystkim dlatego, że nie mają do tego warunków - potwierdzają to wyniki badania dotyczącego wpływu pandemii COVID-19 na działalność firmy, przeprowadzonego przez ADP.
  • Pracodawcy dostrzegają jednak stagnację pod względem wzrostu kompetencji pracowników i planują kroki mające pobudzić ich rozwój.

Choć rynek pracy znajduje się obecnie w okresie bardzo dynamicznego rozwoju, wśród pracowników zapanowała stagnacja. Jak wskazują dane Santander Consumer Bank, w ciągu ostatniego roku prawie 80 proc. Polaków nie podejmowało żadnych działań w kierunku podniesienia swoich kompetencji zawodowych.

Czytaj też: Accenture przygotuje Ukrainki i Polki do pracy w IT. Za darmo

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jeśli chodzi o pozostałe 20 proc., to ponad połowa tej grupy skupiała się na zdobywaniu umiejętności związanych z wykonywaną obecnie pracą. Co piąty jej przedstawiciel działał z myślą o przekwalifikowaniu, nieco mniejszy odsetek (17 proc.) postawił na kompetencje uniwersalne – naukę języków obcych.

Więcej czasu, mniej możliwości

Pracownicy nie rozwijają się przede wszystkim dlatego, że nie mają do tego warunków - potwierdzają to wyniki badania dotyczącego wpływu pandemii COVID-19 na działalność firmy, przeprowadzonego przez ADP, firmę zajmującą się usługami kadrowo-płacowymi.

Zapytano respondentów o to, czy koronawirus wpłynął na możliwości rozwoju wewnątrz ich przedsiębiorstwa. Ponad połowa badanych nie odnotowała żadnego wpływu. 28 proc. ankietowanych stwierdziło, że w trakcie pandemii ich możliwości rozwoju obniżyły się. Tylko 21 proc. pracowników uważa, że w okresie pandemii poprawiły się ich możliwości rozwoju zawodowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chcieliby, a nie mogą. Pracownicy w Polsce mają poważny problem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA