×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Chcą się nauczyć prowadzić biznes. Założyli browar

  • Autor: PAP/km
  • 4 mar 2023 15:15

Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego założyli browar. Poznają proces warzenia piwa, opracowują receptury, a za dwa miesiące ma być gotowa pierwsza partia złotego trunku. Na początek 20 tys. butelek.

Chcą się nauczyć prowadzić biznes. Założyli browar
Pierwsze piwo studentów UR, będzie gotowe na weekend majowy (fot. Josh Olalde/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Pierwsze piwo studentów UR, będzie gotowe na weekend majowy. To będą dwa rodzaje piwa pszenicznego oraz klasyczny lager i orzeźwiające piwo w stylu New England IPA.
  • Na początek powstanie 100 hektolitrów tego napoju, czyli ok. 20 tys. butelek.
  • Swoje piwo chcą sprzedawać podczas juwenaliów, w klubach studenckich, rozmawiają też z właścicielami sklepów, które sprzedają piwa kraftowe.

UwaRzone, bo tak nazywa się browar, to pomysł studentów. - Przede wszystkim z pasji do piwa, ale też do biznesu - powiedział dr Daniel Broda, opiekun koła naukowego "Browarników".

Studenci nie tylko poznają proces warzenia piwa i opracowują receptury w uczelnianym laboratorium, ale też wymyślili nazwę i logo dla swojego browaru, projektują etykiety. Teraz głowią się gdzie mogliby sprzedawać swoje piwo i na nim zarabiać.

- To jest interdyscyplinarne koło naukowe. Zrzesza studentów biologii i biotechnologii, z technologii żywności i żywienia, polonistyki i dziennikarstwa, ekonomii i finansów, nauk humanistycznych, medycznych, nauk o polityce, inżynierii materiałowej, zarzadzania, marketingu, prawa i plastyki. Obecnie należą do niego 23 osoby, ale każdy chętny może dołączyć - zachęca dr Broda.

Koło naukowe Browarników oficjalnie powstało pod koniec lutego

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chcą się nauczyć prowadzić biznes. Założyli browar

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA