×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Chcą kształcić zarządców parafii. Niekoniecznie księży

  • TK
  • 13 cze 2022 20:48

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach ogłosił nowy kierunek studiów podyplomowych: zarządzanie parafią. Uczelnia prezentuje ten kierunek jako "unikatową pozycję na polskim rynku edukacyjnym". Przyszli absolwenci mają być wyposażeni m.in. w wiedzę dotyczącą zarządzania nieruchomościami parafialnymi, prezentowaniem parafii w mediach społecznościowych czy socjologią zachowania parafian.

Chcą kształcić zarządców parafii. Niekoniecznie księży
Studia z zarządzania parafią są dedykowane głównie księżom, choć jak zapewnia uczelnia, nie tylko im (fot. Pixabay)
REKLAMA

Jak czytamy w komunikacie Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek "zarządzanie parafią" jest skierowany do księży, którzy przygotowują się do pełnienia funkcji proboszcza (lub już taką funkcję pełnią) a także członków rad parafialnych. Ponadto adresatami kierunku są absolwenci studiów wyższych, zainteresowani tematyka zarządzania parafią, oraz "pragnących nabyć specjalistyczne kompetencje w tym zakresie".

Czytaj także: Uczelnie chcą zrobić z księży świetnych menedżerów. A czy księżą chcą nimi zostać?

Jak zapewnia uczelnia, kierunek pozwoli nabyć niezbędną wiedzę z zakresu zarządzania parafiami, w szczególności w obszarze finansowo-ekonomicznym oraz prawno-organizacyjnym. Studia mają także pozwolić na zdobycie wiedzy z działalności marketingowej parafii.

Zajęcia przewidziano na dwa semestry a sam program podzielono na 6 modułów: organizacja i zarządzanie, marketing, ekonomia i finanse, prawo, wsparcie procesów zarządczych oraz warsztaty z praktykami zarządzania.

W sumie, na studentów czeka nauka 19 przedmiotów, z czego najwięcej godzin zostanie przeznaczonych na "psychologiczne i socjologiczne aspekty zachowań parafian". 

Czytaj także: Księża z prawem do urlopu macierzyńskiego. Decyzja podjęta

Zajęcia w formie stacjonarnej będą się odbywały w trakcie dwudniowych zjazdów (czwartki i piątki). Uczelnia zapewnia skorelowanie zajęć z działalnością duszpasterską słuchaczy.

Koszt studiów to 4 tys. zł (przy płatności w dwóch ratach). Cena może ulegać zmianie w przypadku rozłożenia czesnego na więcej rat, lub zapłacenia całości z góry.

 

 

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chcą kształcić zarządców parafii. Niekoniecznie księży

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA