PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

CBA kontroluje UMCS w Lublinie. Chodzi o inwestycję wartą 145 mln zł

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lis 2019 9:27

Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło kontrolę wartej ponad145 mln zł wspólnej dla kilku uczelni inwestycji Centrum Ecotech-Complex w Lublinie. Budowa finansowana jest z unijnego programu "Innowacyjna gospodarka".

CBA kontroluje UMCS w Lublinie. Chodzi o inwestycję wartą 145 mln zł
Adobe Stock
REKLAMA
  • Kontrola CBA obejmuje przebieg realizacji projektu pod nazwą "Ecotech-Complex - człowiek, środowisko, produkcja".
  • Agenci najbardziej będą się interesowali zakupem za 32 mln zł wysokopolowego skanera rezonansu magnetycznego. Jest to jedyne urządzenie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie.
  • Zgodnie z ustawą o CBA agenci mają trzy miesiące na zakończenie kontroli.

Rzecznik prasowa lubelskiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Aneta Adamska potwierdziła, że w UMCS prowadzona jest kontrola CBA. Obejmuje ona przebieg realizacji projektu pod nazwą "Ecotech-Complex - człowiek, środowisko, produkcja".

Projekt finansowany jest w ramach programu operacyjnego "Innowacyjna gospodarka" na lata 2007-2013 z osi priorytetowej "Infrastruktura sfery badania i rozwój (B+R) - działanie i rozwój ośrodków o wysokim potencjale badawczym.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

To własna kontrola podjęta przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach ustawowych uprawnień - wynika z informacji. Adamska zadeklarowała, że uczelnia współpracuje z kontrolującymi.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski, pytany o kontrolę na UMCS, potwierdził, że podjęto ją jeszcze w październiku. "Agenci z lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego od 24 października wszczęli kontrolę na lubelskim uniwersytecie.

Kontrolowany przez CBA wielomilionowy projekt powstawał przy ul. Głębokiej 39 w Lublinie między połową 2008 r., a końcem 2015 r. Centrum Ecotech-Complex ma 11 tys. mkw. i wyposażone jest w nowoczesną aparaturę badawczą.

Zbudowany za ponad 145 mln zł obiekt jest wspólną inicjatywą pięciu jednostek naukowo-badawczych z woj. lubelskiego i podkarpackiego. Oprócz lubelskiego UMCS w inwestycje zaangażowane były Uniwersytet Medyczny i Instytut Agrofizyki PAN w Lublinie oraz Politechnika Rzeszowska i Uniwersytet Rzeszowski.

W Centrum miały zostać stworzone unikatowe warunki do prowadzenia badań naukowych i świadczenia usług badawczych na światowym poziomie. Badania miały być prowadzone przez interdyscyplinarne, wysokokwalifikowane zespoły naukowe wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę naukowo-badawczą - zakładał projekt.

Agenci CBA najbardziej będą się interesowali zakupem za 32 mln zł wysokopolowego skanera rezonansu magnetycznego. Jest to jedyne urządzenie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie. Pozwala na zaawansowane badania mózgu i obrazowanie innych obszarów anatomicznych w obrębie całego ciała. Indukcja pola magnetycznego w urządzeniu jest bardzo wysoka i wynosi 7 Tesli.

Zgodnie z ustawą o CBA agenci mają trzy miesiące na zakończenie kontroli. W wyjątkowych przypadkach - za zgodą szefa Biura - może ona zostać przedłużona, jednak nie dłużej niż o sześć miesięcy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: CBA kontroluje UMCS w Lublinie. Chodzi o inwestycję wartą 145 mln zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA