×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Castorama sama wychowuje sobie pracowników

Castorama Polska otworzyła pierwszą klasę patronacką, w której uczą się technicy branży handlowej. Niebawem uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wielkopolskim zaczną uczyć się zawodu od fachowców.

Castorama sama wychowuje sobie pracowników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

„Kierunek Castorama” to program edukacyjny, który uruchomiła sieć sklepów Castorama. Jego celem jest umożliwienie uczniom branżowych szkół średnich zdobywania i rozwijania kompetencji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy, poprzez ścisłą współpracę sklepów Castoramy z placówkami edukacyjnymi.

Inauguracja programu odbyła się w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie przedstawiciele Castorama Polska oraz dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych podpisali umowę o współpracy. Kontrakt umożliwi młodzieży pogłębianie wiedzy szkolnej i nabywanie praktycznych umiejętności.

- Castorama to nie tylko sklep. Często angażujemy się w miejscowe inicjatywy. Poprzez naszą współpracę z placówką edukacyjną chcemy wesprzeć uczniów w świadomych wyborach zawodowych i zbudować w nich poczucie dumy z wykonywanego zawodu - powiedziała Agnieszka Kuleta, dyrektor sklepu Castorama Gorzów Wielkopolski.

W ramach programu uczniowie i nauczyciele klasy patronackiej będą mogli korzystać z zapewnionego przez firmę wsparcia dydaktycznego, technicznego i sprzętowego. Program obejmuje nie tylko praktyki zawodowe realizowane według sprofilowanych programów nauczania, ale również szereg aktywności trwale budujących relacje pomiędzy sklepami a placówkami edukacyjnymi.

Sklep Castoramy w Gorzowie Wielkopolskim będzie również organizować lekcje pokazowe, wycieczki przedmiotowe oraz wspólnie z Zespołem Szkół Ekonomicznych realizować inne projekty, jak np. warsztaty Majsterkowo, dni otwarte etc. Umożliwi też nauczycielom i uczniom udział w szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje (np. szkoleniach produktowych).

Czytaj więcej tutaj

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Castorama sama wychowuje sobie pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA