Carrefour i SGGW wspierają młodych. Organizują staże

Rusza I edycja programu edukacyjnego "Smak Kariery" realizowanego przez firmę Carrefour Polska przy współpracy PSZK i BFS Group. Celem programu jest zachęcenie ludzi młodych do rozwoju zawodowego w branży handlowo-spożywczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Carrefour i SGGW wspierają młodych. Organizują staże

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 mar 2015 12:35


Program Edukacyjny Smak Kariery jest skierowany do studentów Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Placówkami partnerskimi programu są również: Zespół Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie oraz Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim.

Program umożliwi studentom oraz uczniom nabycie wiedzy oraz umiejętności praktycznych, niezbędnych do wejścia na rynek pracy i rozpoczęcia kariery w branży handlowo-spożywczej, a także będzie szansą na poznanie perspektyw rozwoju i specyfiki pracy w tej dziedzinie.

W ramach I edycji Programu Smak Kariery, która potrwa od połowy marca do czerwca br., odbędzie się szereg działań dedykowanych studentom – m.in. cykl warsztatów ze specjalistami z firmy Carrefour, program ambasadorski oraz program staży „Apetyt na handel”.

W ramach programu będą miały także miejsce spotkania informacyjne dla rodziców gimnazjalistów mające na celu przybliżenie pracy i możliwości rozwoju w branży spożywczo-handlowej oraz potencjału jaki drzemie w kształceniu zawodowym.

– Naszą intencją jest zainteresowanie młodych ludzi branżą handlowo-spożywczą oraz zmotywowanie ich do świadomego kierowania swoją karierą, o której warto myśleć już na etapie szkoły średniej. Dlatego, celem programu jest m.in. zwiększenie zainteresowania uczniów oraz rodziców szkolnictwem zawodowym i pokazanie, że nie tylko studia są przepustką do pracy w dużych, międzynarodowych firmach – kształcenie zawodowe również stanowi wartościową ścieżkę edukacyjną umożliwiającą rozwój w tej branży – komentuje Justyna Orzeł, dyrektor zasobów ludzkich Carrefour Polska.

Program ambasadorski jest skierowany do studentów II i III roku z uczelni partnerskich Programu "Smak Kariery". Ambasadorzy będą uczestniczyć w organizacji kolejnych działań realizowanych w ramach programu, co da im możliwość bezpośredniego kontaktu ze specjalistami z firmy Carrefour oraz stworzy okazję do wzbogacania wiedzy i kompetencji istotnych w branży spożywczo-handlowej. Na najlepszych ambasadorów czeka możliwość uczestnictwa w programie staży w firmie Carrefour.

Program staży „Apetyty na handel” jest skierowany do studentów z całej Polski, którzy chcą zdobyć doświadczenie w dziale handlowym, logistyki, HR czy IT. Rekrutacja na staże w firmie Carrefour ruszy 23 marca, okres trwania stażu to czerwiec-wrzesień 2015.

Program staży „Apetyt na handel” jest odznaczony Znakiem Jakości, przyznawanym rzetelnym i wysokim jakościowo stażom i praktykom Więcej informacji na temat rekrutacji na stronie programu "Smak Kariery".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.