PARTNERZY PORTALU

Branżowe Oddziały Wojskowe to przyszłość

  • Autor: PAP/JP
  • 16 sty 2023 18:05

Polskie wojsko potrzebuje specjalistów, także techników, kierowców, mechaników, którzy tworzą nowoczesną armię - powiedział w Kluczborku (woj. opolskie) wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa, który uczestniczył w podpisaniu umowy w sprawie utworzenia Branżowego Oddziału Wojskowego.

Branżowe Oddziały Wojskowe to przyszłość
Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
REKLAMA

W poniedziałek wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa razem z gen. bryg. Maciejem Sudakiem, dowódcą 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, uczestniczył w podpisaniu umowy dotyczącej utworzenia Branżowego Oddziału Wojskowego przy Zespole Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku.

Czytaj też: Nadgodzin nie można zlecać w nieskończoność. Za przekroczenie limitu grozi nawet więzienie

Jak powiedział wiceminister, do tej pory tzw. klasy mundurowe były tworzone w szkołach średnich. Obecnie w kraju funkcjonuje około 250 certyfikowanych klas tego typu. Branżowe Oddziały Wojskowe tworzone przy szkołach zawodowych są częścią programu pilotażowego, obejmującego obecnie kilkanaście klas. W swoim wystąpieniu polityk zachęcał uczniów do nauki w BOW.

Czytaj też: Nielegalne zapisy. Tego pracodawca nie może wpisać do umowy o pracę

"Kiedy przyszedłem do MON nie rozumiałem, dlaczego klasy mundurowe nie powstają przy szkołach branżowych. Teraz dokonujemy zmian. Wojsko potrzebuje techników, potrzebuje kierowców, specjalistów, którzy tworzą nowoczesną armię. Polska potrzebuje specjalistów nie tylko w przemyśle, ale i w naszej armii. Wojsko Polskie to świetny pracodawca. Możecie uczyć się od najlepszych fachowców, w nowoczesnych strukturach. Na dodatek możecie rozwijać własną karierę, służąc jednocześnie ojczyźnie. Jestem przekonany, że nawet jeżeli nie wybierzecie służby wojskowej, to doświadczenie jakie uzyskanie w kontakcie z żołnierzami, będzie procentować w każdym innym miejscu pracy" - powiedział Ociepa.

Wiceminister zapowiedział, że po zakończeniu programu pilotażowego Branżowe Oddziały Wojskowe będą tworzone w szkołach na terenie całego kraju.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Branżowe Oddziały Wojskowe to przyszłość

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA