×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Braki w IT? Zacznijmy uczyć programowania najmłodszych

  • km
  • 7 kwi 2022 15:48

600 tys. - tylu pracowników według Komisji Europejskiej zabraknie w branży IT w całej UE w 2023 r. W samych Stanach Zjednoczonych nieodsadzonych pozostaje 500 tys. stanowisk. Liczbę wakatów w Polsce szacuje się na 50 tys., a zapotrzebowanie na specjalistów z czasem będzie tylko rosło.

Braki w IT? Zacznijmy uczyć programowania najmłodszych
Od ponad 2 lat PixBlocks rozwija zestaw rozwiązań potrzebnych do podnoszenia kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Jednym z działań, które w konsekwencji mają sprawić, że na rynku wzrośnie liczba specjalistów IT, jest nauka od najmłodszych lat.
  • Od ponad 2 lat PixBlocks rozwija zestaw rozwiązań potrzebnych do podnoszenia kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. Korzysta z niego łącznie 390 tys. użytkowników.
  • - Od dawna analizujemy trendy na rynku pracy i procesy kształtujące konkurencyjność narodowej gospodarki. W ostatnim latach dostrzegamy, w jak imponującym tempie zyskuje na znaczeniu zawód programisty - wyjaśnia szef PixBlocks Marcin Wojnowski.

Lekcje programowania i dodatkowe zajęcia wzmacniają kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży.

- PixBlocks to unikatowe i kompleksowe rozwiązanie do nauki programowania dla dzieci, w szkole oraz w domu. Zostało stworzone z pasji do tematu programowania i metodyki nauczania. Jest odpowiedzią na wyzwania dzisiejszego i przyszłego rynku pracy. Pozwala w przystępny sposób wprowadzić dzieci od najmłodszych lat w fascynujący świat programowania oraz zdobyć podstawy niezbędne do dalszego rozwijania kompetencji przyszłości już w dorosłym życiu. Kształcenie przyszłych pokoleń, zwłaszcza w obszarze informatyki, ma dziś strategiczne znaczenie dla każdego kraju i warto w nie inwestować - chwali produkt swojej firmy szef PixBlocks Marcin Wojnowski.

Od ponad 2 lat PixBlocks rozwija zestaw rozwiązań potrzebnych do podnoszenia kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. Korzysta z niego łącznie 390 tys. użytkowników, w tym blisko 6,5 tys. polskich nauczycieli (ponad 30 proc. wszystkich szkół w Polsce).

Zobacz: Zaczęła się globalna walka o ekspertów. My najlepszych oddajemy w prezencie

Platforma ma opierać się na idei Akademii Programowania, czyli ofercie kursów edukacyjnych.

- Od dawna analizujemy trendy na rynku pracy i procesy kształtujące konkurencyjność narodowej gospodarki. W ostatnim latach dostrzegamy, w jak imponującym tempie zyskuje na znaczeniu zawód programisty. To ważny kierunek zmian - programowanie jest tą dziedziną, która pozwala na nieustający rozwój oraz wybór wielu gałęzi zainteresowań. Jest zajęciem ciekawym i, co jest dla wielu aspektem kluczowym, niesie obietnicę wysokich zarobków. Ale warto też podkreślić, że to kompetencje, które warto posiąść, niezależnie od tego, czy chce się zostać programistą czy też realizować się w innym zawodzie - mówi Krzysztof Krzywdziński, współzałożyciel PixBlocks, autor programu nauczania spółki.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Braki w IT? Zacznijmy uczyć programowania najmłodszych
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA