PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Bony na szkolenie za 30 mln zł. Gdzie można się o nie ubiegać?

  • Autor: PAP/JS
  • 31 sie 2017 16:41

2,5 tys. osób w północnej części woj. podlaskiego może skorzystać z bonów szkoleniowych na kursy, studia i szkolenia. Samorządy z tego regionu otrzymają 27,5 mln zł na realizację projektu, który ma podnieść umiejętności pracowników i ułatwić poszukiwanie pracy.

Bony na szkolenie za 30 mln zł. Gdzie można się o nie ubiegać?
Adobe Stock
REKLAMA

• "Bony na szkolenie" mogą być wykorzystane m.in. na kursy językowe, informacyjno-komunikacyjne, kursy kompetencji ogólnych, studia podyplomowe oraz szkolenia i kursy zawodowe.

• We wszystkich miastach, które uczestniczą w projekcie, powstaną we wrześniu biura doradcze, gdzie można się zgłaszać po wnioski i informacje o "bonach na szkolenie".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Marszałek województwa podlaskiego podpisał  umowę z sześcioma samorządami na projekt pt. "Rozwój kompetencji kadr subregionu suwalskiego". W projekcie uczestniczą: miasto Suwałki, które jest liderem projektu oraz powiaty: suwalski, sejneński, augustowski, moniecki i grajewski.

W ramach projektu dorosły - bezrobotny lub pracujący będzie mógł otrzymać do 9 tys. zł na podniesienie swoich umiejętności kompetencyjnych oraz do 15 tys. na kursy zawodowe. Musi jednak posiadać 10 proc. wkładu własnego.

"Projekt skierowany jest bezpośrednio do mieszkańców tej części województwa. Jest szansa, żeby mieszkaniec województwa mógł podnieść swoje kwalifikacje, ukończyć dodatkowe kursy lub studia podyplomowe według swoich potrzeb i zapotrzebowania rynku. To także szansa dla przedsiębiorców, przeprowadzenia szkoleń zawodowych zgodnie z potrzebami firm" - powiedział marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński.

"Bony na szkolenie" mogą być wykorzystane m.in. na kursy językowe, informacyjno-komunikacyjne, kursy kompetencji ogólnych, studia podyplomowe oraz szkolenia i kursy zawodowe.

"Beneficjentami projektu mogą być pracujący i bezrobotni, mieszkańcy wsi, osoby z wykształceniem i bez wykształcenia. Każdy może znaleźć i zrobić coś nowego dla siebie" - powiedział PAP szef Stowarzyszenia Euroregion Niemen Cezary Cieślukowski, który kieruje projektem.

We wszystkich miastach, które uczestniczą w projekcie, powstaną we wrześniu biura doradcze, gdzie można się zgłaszać po wnioski i informacje o "bonach na szkolenie". Tam też będą wypłacane pieniądze na ten cel.

"Mam nadzieję, że po realizacji tego projektu znacznie podniosą się kwalifikacje wielu osób pracujących i bezrobotnych, a także osób starszych, powyżej pięćdziesiątego roku życia" - powiedział  prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Projekt jest finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Jego całkowita wartość to 30,6 mln zł, z czego 27,5 mln pochodzi z UE. Projekt będzie realizowany do czerwca 2020 roku.

W Suwałkach bezrobocie obecnie wynosi 6,3 proc. i jest najniższe w województwie. Jednak już w pow. grajewskim wynosi ono 14,9 proc. W woj. podlaskim bezrobocie wynosi 9,1 proc

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bony na szkolenie za 30 mln zł. Gdzie można się o nie ubiegać?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA