PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Blisko dwa miliony złotych dla Politechniki Opolskiej

  • Autor: PAP
  • 25 wrz 2022 10:40

Przebywający w sobotę w Opolu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał władzom Politechniki Opolskiej czeki o łącznej wartości blisko dwóch milionów złotych. Pieniądze będą przeznaczone m.in. na realizację projektu Polska Metrologia.

Blisko dwa miliony złotych dla Politechniki Opolskiej
(Fot. Facebook)
REKLAMA

W sobotę do Opola przyjechał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W trakcie wizyty na Politechnice Opolskiej przekazał dwa czeki o łącznej wartości blisko dwóch milionów złotych.

"Pierwszy blisko milion złotych jest na realizację projektu w ramach Polskiej Metrologii a dotyczy analizy funkcjonalnej powierzchni w inżynierii mechanicznej. Drugi czek, także na niemal milion złotych w szczególności ucieszy pracowników Politechniki Opolskiej. Dla wszystkich uczelni podlegających Ministerstwu Edukacji i Nauki przeznaczyliśmy środki finansowe na podwyżki wynagrodzeń od 1 października br., pod początku nowego roku akademickiego. W przyszłym roku kolejne, większe" - powiedział Czarnek.

Rektor PO prof. Marcin Lorenc podkreślił, że udział uczelni w programie Polska Metrologia jest dla niego potwierdzeniem wysokiej jakości badań prowadzonych przez tę szkołę.

"Misją naszej uczelni jest współpraca z przemysłem, szeroko rozumianym otoczeniem społeczno-gospodarczym i tam właśnie znajdą zastosowanie efekty naszych prac w ramach projektu +Funkcjonalna analiza powierzchni w inżynierii mechanicznej+. Projekt ten dotyczy analizy powierzchni pod kątem określenia ich cech funkcjonalnych. Nasi naukowcy będą sprawdzać m.in. jak dana powierzchnia zachowa się w dalszej eksploatacji, co jest bardzo ważne w takich branżach przemysłowych jak lotniczy czy samochodowy" - wyjaśnia prof. Lorenc.

Jak przypomina uczelnia, Politechnika Opolska jest jedną z ośmiu uczelni wyższych należących do Polskiej Unii Metrologicznej, która powstała jesienią ubiegłego roku. Działania unii koncentrują się m.in. na współpracy z przemysłem i otoczeniem biznesowym. Politechnika została powołana także do Klastra Metrologicznego zainicjowanego przez prezesa Głównego Urzędu Miar. Intencją klastra jest działanie na rzecz szeroko pojętej innowacyjności, tworzenie nowoczesnych rozwiązań w sektorze metrologii dla polskiego przemysłu i wyznaczanie nowych trendów metrologicznych, które będą służyły polskiej gospodarce.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Blisko dwa miliony złotych dla Politechniki Opolskiej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA