Biznes w parze z nauką. Erbud będzie współpracował z AGH

Grupa Erbud i Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie podpisały porozumienie o współpracy naukowo-technicznej, którego nadrzędnym celem jest zainicjowanie dialogu między środowiskiem akademickim i otoczeniem biznesowym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biznes w parze z nauką. Erbud będzie współpracował z AGH

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

6 cze 2014 15:30


Beneficjentami współpracy będą studenci, absolwenci oraz pracownicy AGH związani z kierunkami budownictwo, energetyka oraz mechanika i budowa maszyn, a także spółki z grupy Erbud m.in.: Erbud Industry oraz Engorem.

Porozumienie dotyczy długoterminowej współpracy w zakresie wykorzystania potencjału naukowego AGH przy jednoczesnym wsparciu przez grupę Erbud działalności dydaktycznej uczelni. Umowa zakłada także wspólną organizację seminariów i konferencji naukowych oraz wspólny udział w projektach badawczych, których celem będzie poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań do praktycznego i komercyjnego wdrożenia.

Grupa Erbud będzie również pełniła rolę tutora, proponując tematy prac licencjackich, magisterskich i doktorskich, a tym samym zachęcając studentów i doktorantów do zmierzenia się z realnymi problemami biznesowymi. W porozumieniu przewidziano także organizację praktyk studenckich i staży oraz stworzenie funduszu stypendialnego, dedykowanego dla najlepszych studentów i absolwentów AGH.

- Grupa Erbud od wielu lat zaangażowana jest w działania na rzecz rozwoju kolejnych pokoleń inżynierów. W tym celu opracowaliśmy i realizujemy „Program Praktyk Studenckich", umożliwiający przyszłym inżynierom zdobycie niezbędnego doświadczenia i umiejętności charakterystycznych dla naszej branży - powiedział Dariusz Grzeszczak, prezes firmy.

- Erbud to kolejny ważny partner AGH reprezentujący kluczowe obszary naszej działalności dydaktycznej i naukowej. Potencjał firmy jest ogromny, a zatem liczymy na bardzo dynamiczny rozwój tej współpracy. Nasi studenci i naukowcy po raz kolejny zyskują możliwość ścisłej współpracy z ważnym partnerem przemysłowym - podsumował prof. Tomasz Szmuc, prorektor ds. współpracy AGH.

A Zygmunt Artwik, prezes Erbud Industry dodał: - Cieszy nas, że lista partnerów biznesowych, z którymi już współpracuje AGH, jest długa i obejmuje wiele gałęzi przemysłu. To świadczy o proaktywnym podejściu władz uczelni, które wychodzą poza ramy akademickiego kształcenia, a jednocześnie gwarantuje możliwość wymiany doświadczeń na różnych polach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.