Biznes i nauka razem dzięki… samorządowej agencji

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego powołał Regionalną Agencję Innowacyjności. Nowa instytucja ma się zajmować wspieraniem rozwoju biznesu oraz kojarzeniem go ze światem nauki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biznes i nauka razem dzięki… samorządowej agencji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 maj 2013 10:04


"Z szeroko rozumianej innowacyjności chcemy uczynić jeden ze znaków firmowych województwa, pokładając w budowanej właśnie agencji i programie komercjalizacji badań naukowych wielkie nadzieje. To droga, którą poszło wcześniej z sukcesem wiele regionów, nie tylko europejskich" - podkreślił marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka marszałka Całbeckiego Beata Krzemińska, zadaniem agencji będzie promowanie potencjału gospodarczego i inwestycyjnego regionu, wspieranie komercjalizacji wyników badań naukowych i wynalazków powstających w pracowniach naukowców, kreowanie i wspieranie innowacyjności, a także tworzenie warunków do rozwoju regionalnych klastrów i sieci kooperacyjnych.

Chodzi między innymi o zbudowanie systemu współpracy nauki i biznesu oraz systemu wsparcia innowacyjności i wdrożeń w przedsiębiorstwach.
"Agencja zajmie się także uruchomieniem centrum badań na rzecz przedsiębiorczości i innowacyjności z komórką wdrożeniową oraz doradztwem na rzecz przedsiębiorstw i instytucji badawczych, dotyczącym pozyskiwania środków na działalność innowacyjną" - dodała.

Agencja będzie spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, ze stuprocentową własnością samorządu województwa. Kapitał zakładowy wyniesie 100 tysięcy złotych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.