Bezpłatne korepetycje dla osób, które nie zdały matury

Tegoroczni maturzyście nie mają się czym chwalić, wielu z nich nie zdało egzaminu dojrzałości, dlatego łódzki magistrat przygotował bezpłatne korepetycje dla osób, które przystępują w tym roku do poprawkowego egzaminu maturalnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bezpłatne korepetycje dla osób, które nie zdały matury

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

28 lip 2015 11:22


Jak informuje wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, miejskie korepetycje potrwają od poniedziałku 3 sierpnia do piątku 21 sierpnia. Program obejmuje trzy godziny dziennie z matematyki (od godz. 10 do 13), po godzinie z języka polskiego oraz z języka angielskiego (oba kursy w godz. 12-13). Chętni na korepetycje mogą wziąć udział w dowolnej liczbie zajęć, na które nie obowiązują zapisy.

Władze miasta apelują do uczniów

Do wszystkich maturzystów, którym nie powiodło się w tym roku na maturze zostały wysłane listy z informacją, gdzie odbywać się będą korepetycje. Jeżeli będzie duże zainteresowanie, wówczas będą przydzieleni kolejni nauczyciele. Z matematyki przewidziano wstępnie trzech wykładowców.

"Wiem, że przygotowania nie są łatwe, ale zdecydowanie warte wysiłku. Zdana matura otwiera drzwi do wyższych uczelni i ułatwia start w dorosłe życie. Nie pozwól, by majowe niepowodzenie stanęło na drodze do Twoich marzeń. Weź głęboki oddech, kalendarz do ręki i pomyśl, jak najefektywniej wykorzystać najbliższe dni" - zaapelował do uczniów wiceprezydent Trela.

Najwięcej osób nie zdało matematyki

Jak poinformowała we wtorek PAP dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi Danuta Zakrzewska, w Łodzi nowej matury z języka polskiego pisemnego nie zdały 52 osoby, a matury z języka polskiego ustnego - 38. Matematyki nie zdało - 606 uczniów, języka angielskiego pisemnego - 85, a języka angielskiego ustnego - 50.

Starej matury (m.in. w technikach) z języka polskiego pisemnego nie zdało 23 uczniów, języka polskiego ustnego - 22, matematyki - 435, języka angielskiego pisemnego - 90, a języka angielskiego ustnego - 98.

Zakrzewska zaznaczyła, że pod uwagę zostały wzięte osoby, które przystąpiły do wszystkich obowiązkowych przedmiotów (do sześciu w nowej formule i do pięciu w starej formule) i przystępowały do egzaminów po raz pierwszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.