Bez matematyki nie ma szans na dobre studia

- Podczas rekrutacji na studia dyskryminowani są ci, którzy nie zdawali na maturze matematyki. Ucierpieć mogą też tegoroczni maturzyści, bo egzamin był trudniejszy niż rok temu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bez matematyki nie ma szans na dobre studia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

7 lip 2014 11:08


Na niektórych uniwersytetach, aby móc od października studiować prawo, filologię polską, angielską, filozofię czy politologię trzeba mieć dobry wynik z egzaminu maturalnego z matematyki. A w tym roku abiturienci nie popisali się umiejętnościami i tracą punkty w porównaniu z maturzystami z lat ubiegłych. Na dodatek jest wielu takich, sprzed roku 2010, którzy matematyki nie zdawali wogóle. Efekt? - nie dostaną się na wiele kierunków studiów - informuje "Rzeczpospolita".

Nie we wszystkich uczelniach obowiązują te same zasady selekcji kandydatów na studia, ale generalnie rzecz biorąc dużym, renomowanym szkołom wyższym zależy na znalezieniu dobrych studentów, więc matematyka stała się swego rodzaju sitem rekrutacyjnym.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kapi 2014-09-05 15:16:04

zapisuj się bez gadania jesli interesujesz sie moda. moj znajomy tam wylklada i jest na serio swietny w tym co robi

Marta 2014-09-04 17:01:26

A autor to chyba matury W OGOLE nie zdawal, co?

katarynka 2014-09-04 14:25:09

Siema! Czy możecie powiedzieć cos na temat kierunku Moda i Biznes na WSTiJO w warszawie?? Chce sie zapisac, a zapisy sa do 15 wrzesnia