PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Będzie protest nauczycieli. "Najbliższe decyzje zapadną w poniedziałek"

  • Autor: PAP/JP
  • 15 wrz 2022 14:24

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Wolny Związek Zawodowy "Forum-Oświata" podpisały porozumienie w sprawie powołania międzyzwiązkowego komitetu protestacyjnego. Porozumienie jest otwarte dla innych związków zawodowych – poinformowali szefowie obu związków.

Będzie protest nauczycieli. "Najbliższe decyzje zapadną w poniedziałek"
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz (fot. PAP/Mateusz Marek)
REKLAMA

"Dzisiaj WZZ +Forum-Oświata+ i Związek Nauczycielstwa Polskiego podpisały porozumienie w sprawie powołania międzyzwiązkowego komitetu protestacyjnego. To porozumienie jest otwarte na inne związki zawodowe, jest także otwarte na nasze koleżanki i kolegów z +Solidarności+, a także na inne związki, które nie należą do organizacji reprezentatywnych" - poinformował prezes ZNP Sławomir Broniarz w czwartek na konferencji prasowej w Warszawie.

Czytaj też: Nauczyciele powinni zarabiać więcej. Rząd proponuje wzrost wynagrodzeń

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Naszym celem jest wspólne działanie na rzecz poprawy sytuacji w polskiej edukacji, poprawy warunków pracy, poprawy wynagrodzenia, a przede wszystkim tego wszystkiego, co wiąże się ze zmianą polityki edukacyjnej, w tym pozytywnym tego słowa znaczeniu. Chcemy szkoły dobrej, szkoły otwartej, szkoły z bardzo dobrymi nauczycielami, z zadowolonymi uczniami. Wydaje się, że jesteśmy w stanie ten cel osiągnąć, ale wtedy, kiedy po drugiej stronie będzie partner zainteresowany dyskusją, zainteresowany rozmowami. Póki co ze smutkiem muszę stwierdzić, że takiego partnera po drugiej stronie nie widzimy" - mówił Broniarz.

Czytaj też: Zamiast do szkoły, nauczyciele idą do agencji rekrutacyjnych. Fala odejść narasta

"Dlatego podjęliśmy decyzję o wspólnym. Akcja protestacyjna będzie miała różne oblicze, różny charakter. O szczegółach będziemy państwa informować wraz z pojawianiem się decyzji ciał statutowych. Najbliższe decyzje zapadną w poniedziałek" - podał. "Mam wrażenie, że do tej akcji przyłączą się nie tylko inne związki zawodowe, ale przede wszystkim nauczyciele, pracownicy niebędący nauczycielami, pracownicy szkół wyższych (...). Jeżeli chcemy cokolwiek osiągnąć musimy być razem, mając wspólne cele, wspólne plany, wspólne działania" - dodał.

Przewodniczący WZZ "Forum-Oświata" Sławomir Wittkowicz przypomniał, że główne cele, które im przyświecają, to przede wszystkim podniesienie wynagrodzeń nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, przywrócenie rzeczywistego dialogu ze środowiskiem.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Będzie protest nauczycieli. "Najbliższe decyzje zapadną w poniedziałek"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Ala 2022-09-15 20:43:00

    Przecież dostali podwyżkę, znowu chcą podwyżkę !

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA