×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Będzie kolejna edycja programu wspierającego najlepsze polskie uczelnie

  • Autor: PAP/JP
  • 31 maj 2023 10:45

MEiN nie planuje zmian zasad programu wspierającego najlepsze polskie uczelnie "Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza" (IDUB) - przekazała rzecznik resortu Adrianna Całus-Polak. Ogłoszenie następnego konkursu w programie IDUB powinno nastąpić w 2025 r. - dodała.

Będzie kolejna edycja programu wspierającego najlepsze polskie uczelnie
MEiN nie planuje zmian zasad programu wspierającego najlepsze polskie uczelnie "Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza" (IDUB) (fot. Annie Spratt/Unsplash)
REKLAMA
  • W październiku 2019 r. Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Nauki ogłosiło wyniki pierwszej edycji konkursu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza". Jego celem było wyłonienie i wsparcie uczelni, które będą w stanie skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami akademickimi w Europie i na świecie.
  • Dziesięć zwycięskich uczelni w latach 2020-2026 otrzymuje subwencję zwiększoną o 10 proc. Ma to pomóc w poprawie jakości prowadzonych tam badań naukowych i dydaktyki.
  • Pozostałe uczelnie, które wzięły udział w konkursie, ale nie znalazły się w pierwszej dziesiątce również otrzymały wsparcie finansowe - subwencję zwiększoną o 2 proc.

PAP zapytała MEiN, czy konkurs ten będzie kontynuowany po zakończeniu jego pierwszej edycji i czy w czasie trwania tej edycji IDUB-u planowane są jakieś zmiany.

Kolejny konkurs w programie IDUB będzie ogłoszony w 2025 roku

"Zasady programu IDUB, w tym wysokość środków przyznawanych zarówno uczelniom wyłonionym w konkursie, jak i tym, które do konkursu przystąpiły, ale nie uzyskały statusu uczelni badawczych, określone zostały w ustawie (...) i nie jest planowana ich modyfikacja" - przekazała PAP rzecznik MEiN Adrianna Całus-Polak. Dodała, że ogłoszenie następnego konkursu w programie IDUB powinno nastąpić w 2025 r.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Będzie kolejna edycja programu wspierającego najlepsze polskie uczelnie
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA