PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Będą zmiany w Karcie nauczyciela i podwyżki w oświacie. Propozycje i harmonogram w marcu i kwietniu

• MEN do końca marca przedstawi propozycje zmian w Karcie Nauczyciela.
• W kwietniu natomiast zaprezentuje harmonogram podwyżek dla pracowników oświaty.
• Z kolei pod koniec czerwca minister edukacji wraz z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego oraz z uczelniami, chce zaprezentować, jak będzie wyglądać doskonalenie zawodowe nauczycieli.

  • Autor: PAP/AT
  • 9 mar 2017 11:12
Będą zmiany w Karcie nauczyciela i podwyżki w oświacie. Propozycje i harmonogram w marcu i kwietniu
W kwietniu chcemy pokazać ustawę o finansowaniu oświaty - powiedziała minister (Anna Zalewska, fot.twitter.com/MEN_GOV_PL)
REKLAMA

Do końca marca pokażemy, jak będziemy zmieniać Kartę Nauczyciela, a w kwietniu zaprezentujemy harmonogram podwyżek dla pracowników oświaty - powiedziała w czwartek minister edukacji Anna Zalewska, informując o postępach we wdrażaniu reformy oświaty.

Jak powiedziała szefowa MEN na konferencji prasowej, w tym tygodniu został wysłany list do nauczycieli, z którego mają się oni dowiedzieć, na jakim etapie jest wdrażanie reformy edukacji i - jak to ujęła - "co się dzieje, co dziać się będzie". "Były już informacje w sierpniu, a w listopadzie w każdej szkole znalazły się informatory o tym, co znajdzie się w Prawie oświatowym" - przypomniała też Zalewska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Dyrektor szkoły powinien decydować o pensji nauczyciela?

Jak mówiła, prace kończy ministerialny zespół ds. statusu zawodowego pracowników. Wyniki jego pracy mają zostać zademonstrowane do końca marca. "Są przygotowywane informatory i cały cykl szkoleń dla nauczycieli I, IV i VII klasy" - mówiła Zalewska, zakreślając na to termin do końca czerwca.

"W kwietniu chcemy pokazać ustawę o finansowaniu oświaty - aby subwencja odpowiadała czasom, w których żyjemy" - dodała minister.

Jak poinformowała, pod koniec czerwca, razem z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem oraz z uczelniami, chce zaprezentować, jak od 2018 r. będzie wyglądać doskonalenie zawodowe nauczycieli. "Nauczyciel musi doskonalić się cały czas, bo każdy rok to zupełnie inne dzieci, które wymagają konkretnych metod nauczania" - podkreśliła.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Będą zmiany w Karcie nauczyciela i podwyżki w oświacie. Propozycje i harmonogram w marcu i kwietniu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA