PARTNERZY PORTALU

Będą uczyć studentów o wojnie na przykładzie Ukrainy

  • Autor: PAP/JP
  • 2 gru 2022 15:13

"Studium wojny – teoria i praktyka na przykładzie Ukrainy" – pod takim tytułem w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej odbędzie się bezpłatny i otwarty dla każdego kurs. Zajęcia poprowadzą ukraińscy wykładowcy, eksperci z zakresu bezpieczeństwa i obronności.

Będą uczyć studentów o wojnie na przykładzie Ukrainy
WSPiA będzie uczyć o wojnie na przykładzie Ukrainy (fot. wspia.eu)
REKLAMA
  • Jak poinformował w piątek rzecznik uczelni Przemysław Pawlak, kurs Study War "Studium wojny - teoria i praktyka na przykładzie Ukrainy" realizowany jest w ramach unijnego projektu "Wsparcie dla obywateli Ukrainy - włączenie wykładowców z Ukrainy w proces nauczania".
  • Kurs odbędzie się w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy MS Teams.
  • Zajęcia będą tłumaczone na język polski.

"Kurs organizowany jest dla studentów WSPiA w ramach Bonu Edukacji Dodatkowej. Mogą w nim także uczestniczyć osoby spoza uczelni, zainteresowane tematyką teorii wojen, które chcą dowiedzieć się więcej na temat genezy, strategii prowadzenia wojen, systemów obronnych czy psychologicznych konsekwencji konfliktów zbrojnych" - wyjaśnił Pawlak.

Czytaj też: Kontrole w pracy staną się codziennością. Są nowe przepisy

Tematyka zajęć podzielona została na trzy moduły. W pierwszym znalazły się podstawy organizacji wojskowej i systemów prowadzenia wojny, drugi będzie o uwarunkowaniach prawno-traktatowych w zakresie krajowym i międzynarodowym, a trzeci skoncentruje się na wojnie rosyjsko-ukraińskiej.

"Podczas zajęć będzie można poznać podstawy organizacji armii ukraińskiej, systemy gotowości obronnej, taktyki, strategie i użycie sił zbrojnych w kontekście dowodzenia i przywództwa. Mowa będzie także o systemach międzynarodowej regulacji prawnej konfliktów zbrojnych, budowaniu podstaw prawnych sfery bezpieczeństwa i obrony państwa oraz przestrzeganiu praw wojny" - wymienił Pawlak.

Czytaj też: Ukraińcy są już w 40 proc. polskich firm. Sporo przedsiębiorstw chce im płacić więcej niż Polakom

Dodał, że w module dotyczącym wojny rosyjsko-ukraińskiej mowa będzie o historii i genezie konfliktu zbrojnego między Ukrainą a Rosją, o konsekwencjach konfliktu i jego wpływie na gospodarkę kraju i świata, wpływie tożsamości narodowej na morale społeczeństwa i determinację wojsk ukraińskich.

"Poruszony zostanie również temat przyszłości struktur państwowych Ukrainy, konsekwencji i wpływu agresji Rosji na życie obywateli Ukrainy oraz psychologicznych konsekwencji wojny" - podkreślił rzecznik uczelni.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Będą uczyć studentów o wojnie na przykładzie Ukrainy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA