BASF Polska będzie kształcić mechatroników

W roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej, rusza nowa klasa o profilu monter mechatronik. Pomysłodawcą stworzenia nowego kierunku kształcenia zawodowego jest BASF Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

BASF Polska będzie kształcić mechatroników

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

1 lut 2016 17:49


- Powołanie klasy monter mechatronik w BASF wpisuje się w aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy. Nauka zawodu trwać będzie 3 lata. Uczniowie zdobędą solidne wykształcenie i doświadczenie zawodowe w naszym zakładzie produkcji katalizatorów, który mieści się w miejscowości Święte na terenie gminy Środa Śląska. Najlepsi absolwenci nowego kierunku mogą liczyć na zatrudnienie, mówi Katarzyna Jedynak, kierownik projektu z ramienia BASF Polska.

Klasa monter mechatronik w BASF będzie miała charakter dualny, co oznacza, że część zajęć będzie odbywała się w szkole, a część w fabryce katalizatorów BASF Polska. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zawodu oprócz wiedzy merytorycznej, uczniowie będą mogli zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe i zapoczątkować karierę w wiodącej firmie chemicznej na świecie.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.