Bariery w dostępie do rynku pracy: Absolwenci uczelni mogą przesyłać uwagi do Rzecznika Praw Absolwenta

• Rzecznik Praw Absolwenta zachęca do przesyłania uwag, analiz oraz konstruktywnej krytyki dotyczącej formalnych barier w dostępie do rynku pracy.
• Zebrane materiały posłużą analizie problemów, z którymi mają do czynienia absolwenci szkół wyższych, wskazaniu metod ich rozwiązywania oraz oszacowaniu kosztów tych rozwiązań dla budżetu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bariery w dostępie do rynku pracy: Absolwenci uczelni mogą przesyłać uwagi do Rzecznika Praw Absolwenta

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

16 wrz 2016 10:43


- Cały zakres spraw dotyczących funkcjonowania gospodarki bezpośrednio wpływa na sytuację absolwentów szkół wyższych na rynku pracy. Dlatego zachęcam do kontaktu ze mną każdego, kto zechce podzielić się swoimi przemyśleniami - mówi Grzegorz Piątkowski, Rzecznik Praw Absolwenta.

Zadaniem rzecznika, powoływanego na mocy ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, jest ograniczanie barier w dostępie do wykonywania zawodu zgodnego z wykształceniem i w konsekwencji ułatwianie znalezienia pracy i prowadzenia działalności gospodarczej absolwentom szkół wyższych.

Piątkowski chce, aby pełniona przez niego funkcja objęła również działalność na rzecz wolności gospodarczej, przeciwdziałania interwencjonizmowi państwowemu oraz promowała gospodarkę opartą o wolny rynek i swobodę działalności.

Formularz umożliwiający konsultacje będzie opublikowany na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.