Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod
tym linkiem.
- Akademia powstająca w ramach powołanej pod koniec listopada 2022 r. Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej formalnie rozpoczęła swoją działalność. 7 marca ruszył nabór do pierwszej edycji programu.
- Zajęcia w Akademii Wodorowej będą prowadzić przede wszystkim specjaliści i eksperci związani z technologiami wodorowymi oraz pracownicy naukowi ZUT.
- Najlepsi studenci będą mogli przetestować w jednostkach badawczo-rozwojowych Grupy Azoty własne innowacyjne projekty wodorowe opracowane podczas zajęć w Akademii - poinformowano.
"Grupa Azoty Police i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (ZUT) podpisały umowę w zakresie organizacji i prowadzenia Akademii Wodorowej. Tym samym, Akademia powstająca w ramach powołanej pod koniec listopada 2022 r. Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej, formalnie rozpoczęła swoją działalność. 7 marca ruszył nabór do pierwszej edycji programu" - poinformowała Grupa Azoty.
Rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT, podkreślił cytowany w komunikacie, źe "posiadamy i rozwijamy (...) infrastrukturę badawczą, która umożliwia krajowym i zagranicznym podmiotom realizację badań i projektów badawczo-rozwojowych w zakresie nauk inżynieryjno-technicznych, ścisłych i przyrodniczych". "Liczymy na to, że podpisana umowa będzie inicjowała ścisłą współpracę w zakresie kształcenia młodych i zdolnych ludzi, którzy będą w przyszłości odpowiedzialni za budowę polskiego, zielonego przemysłu" - dodał.
Ważne jest zacieśnienie współpracy biznesu z sektorem oświaty, nauki oraz szkolnictwa wyższego w obszarach technologii wodorowych
Prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc podkreślił natomiast, że ważne jest zacieśnienie współpracy biznesu z sektorem oświaty, nauki oraz szkolnictwa wyższego w obszarach technologii wodorowych. "Dlatego dziś Grupa Azoty razem z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym uruchamia Akademię Wodorową w Szczecinie, gdzie będziemy wspólnie budować kompetencje i profesjonalizować kadry dla tej nowej gałęzi europejskiej gospodarki" - powiedział Hinc, cytowany w komunikacie.
"Potencjał Grupy Azoty (...) w połączeniu z dorobkiem naukowym ZUT-u oraz różnorodnym doświadczeniem pozostałych sygnatariuszy ZDW, stanowią gwarancję powodzenia tej niezwykle ważnej misji, jaką jest budowa i rozwój gospodarki wodorowej w naszym województwie. Aby to było możliwe potrzebujemy wysoko wykwalifikowanej kadry, wyspecjalizowanej w innowacyjnych technologiach wodorowych, która będzie potrafiła je wykorzystać już w praktyce (...) - podkreślił prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police, wiceprezes Grupy Azoty Mariusz Grab.
Zajęcia w Akademii Wodorowej będą prowadzić przede wszystkim specjaliści i eksperci związani z technologiami wodorowymi oraz pracownicy naukowi ZUT
W komunikacie podano, że akademia skierowana jest do studentów i absolwentów studiów S1 i S2, na kierunkach technicznych lub rolniczych, którzy z ostatniego semestru kształcenia osiągnęli średnią ocen co najmniej 4,0. lub w przypadku absolwentów, którzy ukończyli studia ze średnią 4.0 lub wyższą. Wskazano też, że kształcić się mogą także doktoranci szkoły doktorskiej, którzy są autorami lub współautorami co najmniej jednej publikacji w czasopiśmie indeksowanym na liście Journal Citation Reports. Zaznaczono, że Akademia Wodorowa dedykowana jest dla osób, które w dniu złożenia formularza zgłoszeniowego nie będą miały ukończonego 30. roku życia.
Zajęcia w Akademii Wodorowej będą prowadzić przede wszystkim specjaliści i eksperci związani z technologiami wodorowymi oraz pracownicy naukowi ZUT.
"Najlepsi studenci będą mogli przetestować w jednostkach badawczo-rozwojowych Grupy Azoty własne innowacyjne projekty wodorowe, opracowane podczas zajęć w Akademii. Warunkiem ubiegania się o staż w Grupie Azoty będzie uzyskanie certyfikatu potwierdzającego ukończenie zajęć w ramach Akademii" - poinformowano.
Grupa Azoty m.in. zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych; wytwarza też melaminę, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanową.
Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl
KOMENTARZE (0)